Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dni Matematyki w Trójce

„Zaprzyjaźnij się z matematyką”. Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowane zostały Dni Matematyki i Ekonomi.

Ich celem jest zainteresowanie dzieci słynną „Królową Nauk”. Matematyczny tydzień niesie ze sobą szereg ciekawych wydarzeń.Oprócz konkursów wiedzowych nie brakuje również tych plastycznych, a uczniowie wykonując prace z wykorzystaniem figur płaskich i brył, przekonują się, że matematyka otacza nas z każdej strony, Ich działa można podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Właśnie tam miało miejsce uroczyste podsumowanie tygodnia matematyki podczas którego uczniowie rywalizowali także o tytuł klasowych „Supermatematyków”, a w ramach edukacji ekonomicznej o miano „Małego Ekonomisty”.Podsumowano również ogólnopolskie konkursy matematyczne takie jak „Pingwin”,czy „Maks”, w których uczniowie z Trójki poradzili sobie całkiem nieźle.

W maju dowiemy się jak poszło im podczas międzynarodowego konkursu „Kangur”, w którym wzięli udział w miniony piątek. W tym samym miesiącu chętni uczniowie spróbują swoich sił w konkursie „Albus”.

Film z tego wydarzenia obejrzycie na TwojaSłupca.tv

 

 

„Supermatematyk Trójki”.

Klasy IV

Walczak Kacper, Olejniczak Szymon ,Roszak Julia

Klasy V

Szelejewski Michał, Miler Maria, Czechowska Łucja.

Klasy VI

Pyrzyk Paweł, Krupa Szymon, Dobrowolski Wiktor.

„Mały Ekonomista”.

Wiśniewski Jakub, Szelejewski Michał, Derda Ryszard, Brzymyszkiewicz Kacper, Krupa Szymon.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny EDU-EDI „Pingwin”

Laureat: Paweł Pyrzyk ,wyróżnienia: Kacper Walczak, Michał Andryszak, Mateusz Sąsiadek, Michał Sobutka, Maria Miler, Ryszard Derda, Wiktor Dobrowolski, Szymon Molski.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Maks”.

Laureaci:Michał Szelejewski, Mikołaj Śmiechowski, Kacper Brzymyszkiewicz.

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *