Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dni Strzałkowa bez koncertu gwiazdy wieczoru. Znamy powody takiej decyzji.

Temat braku głównego koncertu muzycznego podczas Dni Strzałkowa budzi mieszane uczucia wśród mieszkańców Gminy. O przyczyny takiej decyzji postanowiliśmy zapytać samych organizatorów.

W poprzednich latach podczas Dni Strzałkowa oprócz Biegu Strzałkowo „Dobry Kierunek” Gmina zapraszała na koncert znanej formacji muzycznej lub wokalisty. Tego typu plany w ostatnich latach pokrzyżowała pandemia. Choć teraz przeciwskazań do organizacji koncertu już nie ma, to jednak organizatorzy zmienili koncepcję całej imprezy.

-Dni Strzałkowa to największe wydarzenie kulturalno-rozrywkowe w Gminie, które wymaga wielu wcześniejszych przygotowań. Niepewna sytuacja epidemiczna, wprowadzane i znoszone obostrzenia, które jeszcze do niedawna były naszą codziennością nie sprzyjały planowaniu tego typu wydarzeń z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przypomnę, że stan epidemii został zniesiony dopiero w maju, a wtedy, chociażby znalezienie gwiazdy, która mogłaby wystąpić podczas imprezy, a przy tym spełniłaby oczekiwania mieszkańców byłoby bardzo trudne.

 

 

Żeby jednak zupełnie nie rezygnować ze wspólnego świętowania postanowiliśmy przeprowadzić Dni Strzałkowa w nieco innej formie pod hasłem „Rodzinne Dni Strzałkowa”. Wydarzenie będzie dwudniowe.

W sobotę odbędzie się rajd rowerowy i kolejna edycja biegów ulicznych „Strzałkowo-dobry kierunek”, natomiast w niedzielne popołudnie piknik rodzinny z dmuchańcami, animacjami dla dzieci oraz atrakcjami dla starszych mieszkańców.

Dodatkowo, również w niedzielę zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na występ Kabaretu z Konopi. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy-czytamy w odpowiedzi Gminy.

 

FOTO: Archiwum

 

Zapraszają na Rodzinne Dni Strzałkowa


Brak komentarzy

Dodaj komentarz