Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dni Strzałkowa na sportowo

Pierwszy dzień XXII Dni Strzałkowa za nami. Wczoraj w ramach święta gminy zorganizowano rajd rowerowy i biegi uliczne.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli rowerzyści. Ponad dziewięćdziesięcioosobowa grupa wystartowała sprzed hali sportowej przy ul. Górnej, następnie przejechała m.in. przez Paruszewo, Graboszewo i Skarboszewo, po czym wróciła do Strzałkowa. Na mecie na uczestników czekał grill i losowanie nagród. Szczęśliwcy otrzymali akcesoria rowerowe, które na pewno przydadzą się podczas kolejnych wypraw. Każdemu z jadących wręczono też czapki i poradniki rowerowe.

Krótko po tym jak wielbiciele jednośladów rozjechali się do swoich domów, na boisko za halą sportową zaczęli przybywać biegacze. Wszystko za sprawą II Biegu Ulicznego „Strzałkowo – dobry kierunek”. W ramach imprezy przeprowadzono biegi dziecięce i młodzieżowe oraz bieg główny na dystansie 5 km i 10 km. Razem z biegaczami wystartowali też uczestnicy marszu Nordic Walking na 5 km. Warto dodać, że w tym roku trasa biegu głównego otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i starszych. Tylko w biegu głównym udział wzięło 234 zawodników. Najszybszy na 10 km był Hubert Pokrop, drugie miejsce zajął Szymon Fluks, a trzecie Tomasz Kramski. W ramach biegu rozegrano też Mistrzostwa Gminy Strzałkowo, podczas których wyłoniono najlepszych miejscowych biegaczy. Dystans 5 km najszybciej pokonał Mateusz Rodewald, drugi był Patryk Sobczyk, a trzeci Norbert Hołderny. Zwycięzcą marszu Nordic Walking został Mieczysław Mikołajczak, a tuż za nim uplasowali się Edward Tomczyk i Jacek Szwed. Dokładne wyniki biegu głównego znaleźć można tutaj. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali bony upominkowe na zakupy w sklepie sportowym. Dodatkowo, każdy uczestnik biegu głównego mógł wziąć udział w konkursie, którego organizatorem był salon samochodowy Toyota Fietz z Poznania. Jego zwyciężczynią okazała się Anna Wiśniewska, która wygrała na weekend hybrydową Toyotę Yaris z pełnym bakiem paliwa. W ramach pakietu startowego wszyscy startujący otrzymał również pamiątkowy medal, napój izotoniczny i koszulkę ufundowaną przez firmę ETSL z Ostrowa Kościelnego.

Dziś drugi dzień XXII Dni Strzałkowa. Około godz. 14:40 z boiska Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich wyruszy korowód, który przejdzie na boisko za halą sportową przy ul. Górnej. Po oficjalnym otwarciu imprezy, na scenie zaprezentują się lokalni artyści oraz dzieci z placówek oświatowych z terenu gminy. Od godz. 19:00 zapraszamy na koncerty gwiazd wieczoru. Jako pierwszy wystąpi zespół Czarno – Czarni, następnie Czadoman, a po nim Arek Kopaczewski. Imprezę zakończy zabawa taneczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *