Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Doceniona przez Majkę Jeżowską

Lena Witkowska z Centrum Kultury Muzyk zdobyła wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” w Radomiu. To już kolejny sukces młodej wokalistki ze Słupcy.

 

Aby wziąć udział w festiwalu należało przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz z załączonym nagraniem własnego wykonania dwóch wybranych piosenek z repertuaru Majki Jeżowskiej. Nauczyciel Lenki, Krystian Bartczak wybrał dla niej utwory „Blues bujany” oraz „Ciastka” i to właśnie ta druga piosenka zakwalifikowana została prze jury do przesłuchań konkursowych, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Wszystkich wykonawców było aż 126 m. in. z Radomia, Suwałk, Tarnowa, Puchaczowa, Poznania, Szczecina, Nowego Sącza, czy Ostrowca Świętokrzyskiego. Po przesłuchaniu wokalistów z kategorii I (dzieci 5-7 lat), Majka Jeżowska zaprosiła do Koncertu Galowego tylko 4 osoby. Wśród nich znalazła się również Lenka (6lat). Koncert odbył się dzień później, a jury w składzie: Majka Jeżowska – przewodnicząca, Szymon Wydra – wokalista, kompozytor, autor tekstów, Andrzej Kisiel – muzyk, nauczyciel MDK w Radomiu, postanowiło przyznać Lence wyróżnienie.

To jednak nie koniec trasy konkursowej młodej wokalistki. W najbliższy poniedziałek (05.05.2014 r.) Lenka wraz ze swoim kolegą z „Muzyka”- Maciejem Sobutką, wezmą udział w II etapie prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wygraj Sukces”, który odbędzie się w tym roku w Ostrowie Wielkopolskim. Jeżeli uda im się zakwalifikować do finału, młodych artystów czeka długa podróż, bo aż do Tarnobrzegu. Następnym prestiżowym konkursem będzie Międzynarodowy Festiwal Piosenki i tańca w Koninie w dniach 04.06 – 08.06. 2014 r. Do konkursu zakwalifikowały się aż 3 osoby z Centrum Kultury Muzyk: Lena Witkowska, Weronika Wędzina oraz Maciej Sobutka. Przypomnijmy, że rok temu mała Lenka zdobyła najwyższą nagrodę – Aplauz Uśmiechu, a jej występ kilkakrotnie emitowany był w Programie I Telewizji Polskiej. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Lena Witkowska i Weronika Wędzina wystąpią w najmłodszej kategorii wiekowej do 8 lat i będą śpiewały z półplaybackiem (podkładem muzycznym). Maciej Sobutka jako starszy uczestnik konkursu zaprezentuje swoją piosenkę. Trzymajmy zatem kciuki za wokalistów Centrum Kultury Muzyk, może w tym roku również uda się zgarnąć najwyższe miejsca na podium.

Źródło: CK Muzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *