Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dokończą przebudowę rynku w Powidzu. Gmina ogłosiła przetarg.

Kolejne informacje dotyczące inwestycji związanej z przebudowa rynki w swojej miejscowości przekazała Gmina Powidz.

-Zakończona została inwentaryzacja robót w toku w związku ze złożeniem przez Gminę Powidz w dniu 20.10.2022 r. oświadczenia o częściowym odstąpieniu od umowy z na roboty budowlane z Wykonawcą Tech-Fen Grzegorz Osiewała w zakresie zadania pn. ,,Rewitalizacja rynku w Powidzu poprzez przebudowę ulicy Park Powstańców Wielkopolskich w Powidzu”, realizowanego z udziałem środków UE w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

W wyniku przeprowadzonej inwentaryzacji stwierdzono, że w ramach czwartego niedokończonego etapu, zrealizowano prace o wartości 685 766,12 zł brutto na zakładane w tym etapie 1 035 561,32 zł brutto (wg cen Wykonawcy z 2020 r.)

Ponadto wezwano Wykonawcę do napraw usterek, które zdiagnozowano na wcześniej już wykonanych odcinkach (w ramach wcześniejszych etapów). W przypadku braku rekcji, możemy zlecić te naprawy innemu podmiotowi na koszt dotychczasowego Wykonawcy.

Na dokończenie przebudowy ogłoszone zostało postępowanie przetargowe. Zakres obejmuje wykonanie chodników i nawierzchni wraz z siecią wodociągową i kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania z ul. Warszawską i Dorszewskiego, uzupełnienie małej kostki w opaskach, dostarczenie małej architektury. Termin składania ofert upływa 22 grudnia br. Czas na wykonanie robót to do 126 dni od dnia zawarcia umowy-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

FOTO: Archiwum

Jedna odpowiedź

  1. Niestety kolejny przykład tego, jak sie wychodzi na tym , jak się chce oszczędzić. W myśl starego porzekadła: chytry 2x traci. Rozumiem że był przetarg i wybrano najtańsza ofertę ale czy nikomu nie przyszło na myśl żeby sprawdzić dlaczego jest tak bardzo tanio i dlaczego cena tak bardzo różniła się od pozostałych ofert? Na rażąco niską cenę w zamówieniach jest paragraf i można było z niego skorzystać. A teraz bujacie się z tym remontem kilka lat, dolozycie do tego jeszcze sporo kasy i gwarantuję, że w niedalekiej przyszłości trzeba będzie zrobić kolejny remont, bo to już było widać od samego początku jak ta firma prowadziła prace. Kostka się ruszała nawet pod niewielkim naciskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *