Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dołożą na budowę pływalni

Dodatkowe środki na inwestycję związaną z budową krytej pływalni przeznaczy samorząd miasta.

Chodzi o 383 000 zł. Koszty dodatkowe związane są z zamianą kotłowni elektrycznej na gazową, koszt kanalizacji sanitarnej, inne sterowanie ogrzewaniem, uzbrojenie szafek szatniowych i ogólne wyposażenie.

-To nasza świadoma decyzja związana ze wspomaganiem pomp ciepła nie ze źródła, którym jest energia elektryczna. Co z nią będzie do końca nie wiemy, dlatego postanowiliśmy, żeby to było ogrzewanie gazowe, które szczególnie w okresie letnim pozwoli na regenerację pomp żeby przez cały rok dość intensywnie nie pracowały- tłumaczył burmistrz, Michał Pyrzyk podczas miejskiej komisji.

-Nie możemy teraz przy wydatkowaniu takiej kwoty robić z tego fuszerki, czy jednorazówki, które będziemy poprawiać. Jeżeli mamy wydać ja będę głosował nawet za tym żeby wydać więcej, żeby zrobić raz a porządnie, żeby za pięć czy sześć lat nie okazało się, że będziemy musieli grube pieniądze wrzucać w basen- mówił radny, Maciej Graczyk.

Wcześniej miasto musiało przeznaczyć dodatkowe środki na usuwanie kolizji energetycznej, która została wykryta podczas stawiania obiektu. Wyniosły one 131 000 zł. Zgodnie z założeniami pływalnia miała kosztować  13,3 miliona złotych. 3,9 mln słupecki Samorząd pozyskał  z Ministerstwa Sportu i Turystki. Jej koszt będzie jednak nieco większy.

Otwarcie obiektu planowane jest przełom lutego i marca 2020 roku. Głosowanie w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej odbędzie się na dzisiejszej sesji.


Najnowszy komentarz
  • Puśćcie od razu rynnę odprowadzająca wodę z dachu hali sportowej i załatwicie dwie sprawy.
    Przeciekający dach hali i uzupełnienie wody w pływalni.

Dodaj komentarz