Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dominacja strzałkowskiego gimnazjum

Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Nożnej rozgrywane na Orliku, podobnie jak rozgrywki halowe należały do gimnazjum ze Strzałkowa.

W mistrzostwach wzięło udział sześć zespołów, ponieważ z udziału w zawodach zrezygnowała szkoła z Lądku. W eliminacjach grupowych mecze rozgrywano w wymiarze czasowym 2 x 8 minut, a od spotkań półfinałowych czas gry został wydłużony o cztery minuty. Pretendentami do tytułu mistrzowskiego były przede wszystkim Słupca, Zagórów i Strzałkowo, ale pierwsze pojedynki pokazały, że pozostałe szkoły nie zamierzają zrezygnować z walki o podium.

W meczu otwarcia Ostrowite mimo prowadzenia 2:0 w końcówce straciło dwie bramki i ostatecznie podzieliło się punktami z Zagórowem. Łatwo stracone punkty oraz porażka z Kowalewem zdecydowały o tym, że do kolejnej fazy rozgrywek awansowały Zagórów oraz Kowalewo. W grupie B, po rozegraniu dwóch spotkań z turniejem pożegnała się Drążna, a o pierwszym miejscu w tabeli zadecydował ostatni mecz, w którym Strzałkowo pewnie rozgromiło Słupcę 5:1.

W starciach półfinałowych Słupca pokonując Zagórów 2:1 stworzyła sobie okazję do rewanżu, bowiem w drugim półfinale Strzałkowo wygrało z Kowalewem 2:1. Ostatecznie jednak Strzałkowo po raz drugi udowodniło swoją wyższość i wygrywając w finale 3:0 zdobyło tytuł mistrzowski.

TEKST: MOS Słupca

Grupa A
1. Zagórów 4 4:2
2. Kowalewo 3 1:2
3. Ostrowite 1 2:3

Kowalewo -Zagórów 0:2
Ostrowite -Kowalewo 0:1
Zagórów -Ostrowite 2:2

Grupa B
1. Strzałkowo 6 8:2
2. Słupca 3 3:5
3. Drążna 0 1:5

Strzałkowo -Słupca 5:1
Drążna -Strzałkowo 1:3
Słupca -Drążna 2:0

Półfinały:

Zagórów -Słupca 1:2
Kowalewo -Strzałkowo 1:2

Mecz o III miejsce:
Zagórów -Kowalewo 6:0

Finał:
Słupca -Strzałkowo 0:3

Kolejność końcowa:
1. Strzałkowo
2. Słupca
3. Zagórów
4. Kowalewo
5-6. Drążna, Ostrowite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *