Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dopalacze niszczą życie

Na terenie całej Wielkopolski ruszył profilaktyczny program Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pt. „Dopalacze niszczą życie”. Do akcji przyłączył się także powiat słupecki organizując pierwsze spotkanie w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy.

Wielkopolski program profilaktyczny będzie skierowany przede wszystkim do młodzieży, by chronić ją przed zgubnymi skutkami jednej z najgorszych plag współczesnego społeczeństwa – przed dopalaczami. – Nowy program będzie realizowany m.in. poprzez organizowanie spotkań z młodzieżą, włączanie młodych ludzi w twórczą profilaktykę rówieśniczą, w tym także z udziałem grup PaT. Inicjatorzy projektu przewidują przeprowadzenie w szkołach konkursów dotyczących szkodliwego wpływu dopalaczy i narkotyków, dzięki czemu to właśnie sama młodzież promować będzie modę na życie wolne od uzależnień. Program ma także na celu przekazanie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych, psychologicznych, społecznych i prawnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazanie sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Słupecka policja także przyłączyła się do akcji. 4 września w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się powiatowa inauguracja projektu. Młodzież wysłuchała kilku słów wstępu od dyrektor placówki, Ireny Grzeszczak oraz st. asp. Dariusza Nowickiego. Prezentację o dopalaczach przedstawiła także Małgorzata Pluta z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupcy.

Uczniowie słupeckiego ekonomika wspólnie z delegacją młodzieży ze strzałkowskiego gimnazjum wypełnili także anonimową ankietę o dopalaczach, po czym obejrzeli film dotyczący szkodliwości dopalaczy. Autorami filmu, z tytułu którego zaczerpnięto nazwę całego programu, jest ostrowska grupa PaT – „Uzależnieni od teatru”. Film jest obrazem tragicznych losów uzależnionego od dopalaczy chłopaka. Całość wyreżyserował ekspert PaT Robert Kaczmarek.


Najnowszy komentarz
  • a alkochol to cacy no bo jest przyklejona metka frajera finansow

Dodaj komentarz