Dopełnili formalności. Ligowe debiuty słupeckiej młodzieży.

Wygraną 3:0 zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek siatkarskiej II ligi pomiędzy SPS Konspol Słupca, SMS Police.

Każdy z setów od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodarzy. Od początku spotkania w pierwszej szóstce zadebiutował Maciej Urbaniak, który na parkiecie radził sobie całkiem nieźle.

Największą bronią słupczan w tym meczu była zagrywka, z którą wyraźnie nie radził sobie młody zespół z Polic. W pierwszym secie brylowali w niej Adam Sobolewski i Mikołaj Kurek. SPS prowadził kolejno 8:4, 16:9, by ostatecznie wygrać 25:12, a w końcówce ligowy debiut zaliczył Michał Smuszkiewcz.

Spotkanie relacjonowaliśmy dla was na żywo. Możecie je obejrzeć poniżej.

Początek drugiej partii był dość wyrównany aż do stanu 7:7. W niej na boisku po raz pierwszy w II lidze pojawił się Wojciech Monterial, a miejscowi wygrali 25:16.

Dopiero w trzecim secie gościom udało się pierwszy raz wyjść na prowadzenie 2:1. Choć walczyli oni dzielnie to ulegli 25:13, a w całym meczu 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Adam Sobolewski.

Wygrana nie miała wpływu na końcowy układ tabeli. Czwarte miejsce naszego zespołu daje mu udział w fazie play-off. w której zmierzy się z Orłem Międzyrzecz, liderem grupy.

Rywalizacja będzie toczyć się do trzech wygranych. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną 13 i 14 marca w Międzyrzeczu. Trzecie 20, a ewentualne czwarte 21 marca w Słupcy.

Transmisje live z meczów w hali MOSiR obejrzycie na naszej stronie.