Dopięli swego

W kolejnym meczu w ramach V ligi, Polanin Strzałkowo 2:1 na własnym boisku pokonał GKS Dopiewo.

Mimo, że goście zdominowali rywali od pierwszej minuty, to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z gola. W 10 minucie po rzucie różnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wbił Adrian Nadgrodkiewicz.

Gracze Wojciecha Henke bronili się dość nisko i swoich okazji szukali w kontratakach. Po jednym z nich w 24 minucie na bramkę uderzył Dominik Grzelewski. Piłka odbita przez obrońcę gości zmyliła bramkarza i było 2:0.

Rywale nie dawali za wygraną. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Jan Różański. Tuż przed przerwą strzelec drugiego gola dla Polanina miał jeszcze jedną dobra okazję, jednak jego strzał obronił bramkarz.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W 60 minucie gracze z Dopiewa zdobyli gola kontaktowego. Po faulu Michała Walerczyka sędzia wskazał na jedenasty metr i zrobiło się 2:1. Mecz był bardzo zacięty.

Gracz obu zespołów obejrzeli aż 11 kartek. GKS mecz kończył w dziesiątkę. Ostatecznie Polanin dowiózł zwycięstwo do końca.

Za tydzień na wyjeździe strzałkowanie zagrają z Kłosem Zaniemyśl. Najpierw jednak w środę w Ostrowitem powalczą w derbowych pojedynku w ramach Pucharu Polski.