Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dopuszczą ruch rowerowy na słupeckiej promenadzie?

Na najbliższej sesji radni miejscy będą głosować nad zmianą regulaminu korzystania ze słupeckiej promenady.

Chodzi o dopuszczenie na niej ruchu dla rowerów. Temat ten wywołał sporą dyskusję. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego rozwiązania. O sprawie pisaliśmy między innymi TUTAJ.

W związku z tym miasto wystąpiło o opinię w tej sprawie do policji. Ta okazała się pozytywna. – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy informuje, że po zapoznaniu się z przedmiotowym zagadnieniem ustalono, że Promenada Słupecka nad jeziorem spełnia wymagania dopuszczenia do ruchu rowerzystów.

Szerokość promenady wynosi 5.40 metra, więc można prawnie dopuścić ruch pieszo – rowerowy w obu kierunkach promenady. Jednakże pod obowiązującymi znakami pionowymi B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) przy wjazdach na promenadę należy umieścić tabliczkę podznakową T-22 (dopuszczony ruch rowerów jednośladowych).

Ponadto, na początku jak i na końcu promenady należy umieścić znaki pionowe C-16/C-13 z podziałką poziomą. Informuje również, że zmiana organizacji musi zostać poparta projektem stałej zmiany organizacji ruchu – czytamy w odpowiedzi KPP w Słupcy.

W związku z tym na najbliższej sesji radni głosować będą nad zmianą regulaminu korzystania z Promenady. Konkretnie chodzi o punkt 7. Po zmianach ma on otrzymać brzmienie” Promenada przeznaczona jest do korzystania przez pieszych, pieszych z wózkami dziecięcymi, niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Dopuszcza się ruch pieszo – rowerowy na zasadach określonych w zatwierdzonym projekcie stałej organizacji ruchu. Należy ustępować
pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.”

O tym jak zagłosują jaki będzie wynik głosowania przekonamy się na sesji 20 czerwca.

 

Co z rowerami na promenadzie?

Niszczona zieleń, rowery na pomostach, brudne toalety. Nie szanują nowej promenady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *