Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Doskonalili swoje umiejętności

Takiego zakończenia sezonu jeszcze w Słupcy nie było. Zanim motocykliści wyruszyli na ulice miasta, wzięli udział w specjalnym treningu doskonalenia techniki jady.

Szkolenie pod hasłem „Bezpiecznie na motocyklu. Sprawdź się! Pokaż co potrafisz!” zostało zorganizowane przez Klub Wielkopolscy Fani Motocykli, a środki na ten cel pochodziły z budżetu obywatelskiego. W treningu prowadzonym przez instruktorów z firmy Speed Day udział wzięło 30 motocyklistów. Zajęcia oddzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną, podczas, której uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami. Jak się okazało, nawet bardzo doświadczeni motocykliści, mieli z nimi problem i nauczyli się wielu nowych rzeczy.

Tomek Chojnacki, wiceprezydent WFM Słupca

 

 

Oprócz treningu doskonalenia techniki jazdy, motocykliści wzięli również udział w szkoleniu z ratownictwa, przygotowanym przez Grupę Ratownictwa Medycznego Kamaro. Popołudniu, znacznie liczniejsza grupa zebrała się w słupeckim amfiteatrze, skąd ruszyła parada ulicami miasta. W tym roku frekwencja zaskoczyła samych organizatorów, którzy nie spodziewali się tak wielkiej liczby maszyn. Tradycyjnie, zakończenie imprezy odbyło się nad Jeziorem Słupeckim, przy siedzibie klubu WFM.

FOTO: Tomasz Wiśniewski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz