Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dostali kolejną dotację z MON

W Słupcy rusza czwarta edycja projektu „W drodze do wojska”. Inicjatywa ponownie zostanie zrealizowana przy wsparciu środków z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Główne cele projektu, którego pomysłodawcą jest Karol Biadasz, to: kształtowanie proobronnych postaw społeczeństwa, przygotowanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz wspieranie działalności podmiotów działających na rzecz obronności.

Zajęcia z młodzieżą rozpoczną się we wrześniu i obejmą wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne), treningi strzeleckie z karabinka pneumatycznego, wyjazd do jednostki wojskowej oraz szkolenie z survivalu i pierwszej pomocy. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, na których najlepsze osoby otrzymają nagrody rzeczowe i puchary.

W tym roku projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” już po raz czwarty. Ponownie, na jego przeprowadzenie udało się uzyskać środki z MON. Tym razem jest to kwota 14 363 zł, a wartość całego projektu wynosi 18 715 zł. W sumie, w ciągu trzech lat, na realizację swoich projektów Stowarzyszenie otrzymało z Ministerstwa Obrony Narodowej dotację w wysokości  59 300 zł.

Szczegółowe informacje na temat projektu będą dostępne na stronie www.zwiatremipodwiatr.pl oraz profilu stowarzyszenia na Facebooku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz