Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dożynki Parafialno-Gminne w Wylatkowie

Tradycyjne święto plonów obchodzili ostatnio mieszkańcy  Gminy Powidz. Zorganizowane zostało ono w Wylatkowie. 

-Dożynki parafialno – gminne w Wylatkowie. Po raz pierwszy wyszliśmy z organizacją święta plonów poza Powidz. Sołectwo z Panią Sołtys Anną Szymańską przygotowało się niesamowicie ! Piękne dekoracje ozdobiły wieś, a na dożynkowym stole nie zabrakło smakołyków.

Dziękczynienie rozpoczęliśmy Mszą Św.w kaplicy p.w. św. Wojciecha pod przewodnictwem ks.proboszcza Alfreda Lewicza, z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji wiosek z gminy i parafii oraz oprawą chóru Sonata.

Następnie w świetlicy wiejskiej odebrałem z rąk starostów dożynek Natalii Lechert z Wiekowa oraz Damiana Jakubowskiego z Wylatkowa chleb. Chleb podzieliliśmy wśród uczestników uroczystości. Zwróciłem uwagę, że w dobie rosnących cen, karygodne są próby chwilowego wzbogacania się na tej sytuacji, a przecież rolnicy doskonale wiedzą za ile sprzedają produkty swej pracy.

Dożynki to okazja do wspólnego świętowania, rozmowy, wspierania się nawzajem, ale też zabawy, czego nie zabrakło w Wylatkowie, dzięki wytrwałej grze Kapeli Powidz Band, wspieranej czasem śpiewem zespołu Powidzanie.

Dziękuję uczestnikom uroczystości oraz wszystkim za organizację tej wyjątkowej odsłony święta plonów-relacjonuje wójt Gminy Powidz, Jakub Gwit.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *