Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dożynki powiatowe w Lądku

Rolnicy z powiatu słupeckiego obchodzili wczoraj tradycyjne święto plonów. Tegorocznym gospodarzem dożynek powiatowych była gmina Lądek.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w kościele pw. św. Mikołaja w Lądku. Zaraz po niej, przy asyście lądkowskiej orkiestry, korowód przeszedł na stadion sportowy, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie dożynek. Na początek, gospodarze imprezy- starosta powiatowy, Mariusz Roga oraz wójt gminy Lądek, Arleta Pleśniak odebrali od starostów dożynek chleb, który został następnie pokrojony przez włodarzy wszystkich gmin i rozdany uczestnikom uroczystości.

Święto plonów było znakomitą okazją do uhonorowania wyróżniających się rolników. Odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymali: Włodzimierz Kryszak z Ciążenia i Przemysław Kozłowski z Lądu. Z kolei Marian Łyskawiński z miejscowości Oleśnica- Folwark i Zenon Musielak ze Strzałkowa odznaczeni zostali medalem im. Wincentego Witosa. Od kilku lat w czasie dożynek powiatowych rozstrzygany jest również konkurs „Słupecki Rolnik Roku”. Tym razem o to miano walczyło pięć gospodarstw rolnych z terenu całego powiatu. Decyzją kapituły statuetkę siewcy i tytuł słupeckiego rolnika roku otrzymali Izabela i Sławomir Staszak z Wiktorowa. Nagroda za najpiękniejszy wieniec dożynkowy powędrowała z kolei do gminy Orchowo. Dodatkowo, radnemu powiatowemu Stefanowi Zielińskiemu wręczono odznakę „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenie pojawili się lokalni artyści. Uczestnicy dożynek mogli podziwiać występy m.in. lądkowskiej orkiestry, czy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Słupcy. Gwiazdą wieczoru był zespół Fanatic. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz