Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dożynki Wiejskie w Imielnie

W niedzielę na Święto Plonów mieszkańców swojej okolicy zaprosiło Imielno w Gminie Zagórów.

-14 sierpnia odbyły się Dożynki w Imielnie. To już czwarty raz! Co roku zastanawiam czy da się przebić poprzedni rok. Jak się okazało Sołtys, Sołtysowa oraz mieszkańcy wsi w tym roku przygotowali imprezę na najwyższym poziomie! Jak na tak małą wieś, można powiedzieć, że dożynki przygotowane na poziomie co najmniej powiatowym!! Wielomiesięczne przygotowania było widać na samym wejściu na plac od przygotowanych stoisk po wszelkie dekoracje.

Jak co roku dożynki rozpoczęły się przejazdem korowodem dożynkowym do Kościoła w Zagórowie na uroczystą Mszę Świętą,
w podzięce za obfite plony.Następnie powrót na plac w Imielnie i rozpoczęcie części artystycznej przygotowanej przez mieszkańców wsi oraz powitanie zaproszonych gości przez Sołtysa Pana Mariusza Matuszaka.

Przygotowano bogaty repertuar artystyczny. Prowadzący Klaudia Matuszak oraz Krystian Jankowski zapraszając na scenę wykonawców wykazali się profesjonalizmem i wprowadzili do występów dużo humoru i doskonałej atmosfery. Na początku piosenkę „Nauczmy się żyć obok siebie” zaśpiewała Pani Monika Nowaczyk. Kolejno dzieci opowiadały wierszyki oraz tańczyły świetnie przygotowany układ taneczny. Głównym punktem programu był występ Imielnianek, które zaprezentowały swój kunszt, prezentując własny repertuar.

Młodzież również przygotowała piękne występy, pod czujnym okiem Alicji Matuszak zaprezentowano Trojaka oraz Krakowiaka. Oczywiście nie zabrakło występu konkursowego, który został zaprezentowany na finale II Edycji konkursu Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę prezydenta RP. KGW Imielno jako reprezentantki województwa Wielkopolskiego zaprezentowały słynny „Podkoziołek Wielkopolski”. Zatańczyły również mażoretki, które od niedawna działają prze Miejskim Domu Kultury w Zagórowie. Nie mogło zabraknąć „Pani Krystyny i Księdza”
w zabawnym skeczu. Kolejną niespodzianką był występ „Łobuzów”.

Po części artystycznej Pan Sołtys zabrał głos, podziękował wszystkim zebranym oraz sponsorom, bez których Dożynki by się nie odbyły. Następnie przemówił Pan Burmistrz Karol Błaszczak oraz Proboszcz naszej Parafii ks. Witold Zieliński.
Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji między innymi zamki dmuchane dla dzieci, mnóstwo pysznych dań przyrządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich Imielno oraz loterię fantową, w której każdy los wygrywał.

Parę chwil po godzinie 18:00 zagrała Kramska Kapela Podwórkowa, która umilała czas swoim repertuarem. Goście specjalni czyli PlayBoys zagrali punktualnie o godzinie 20:30 i po namowach publiczności zgodzili się zagrać chwilę dłużej! Chętnych by zobaczyć na żywo swoich idoli nie brakowało!! Ze sceny można było zobaczyć, że CAŁY plac był zapełniony ludźmi!! Takiej frekwencji chyba nikt się nie spodziewał! Nie zabrakło również zabawy „do białego rana”. Dj Majk i Dj Romi dobrze wiedzą jak zabawić publiczność!

Podsumowując dożynki jak co roku były przepełnione wrażeniami! Impreza była bardzo udana, pogoda dopisała i nie brakowało chętnych osób do zabawy. Do zobaczenia za rok!- relacjonuje Weronika Cieśliewicz, której zdjęcia z wydarzenia udostępniamy poniżej.

Całą galerię możecie obejrzeć TUTAJ.

 

 

FOTO: Weronika Cieślewicz


Najnowsze komentarze
  • Brawo mieszkańcy imielna , wspaniałe dożynki, wszystko na najwyższym poziomie.
    Gratulacje ❤️❤️

    • Jako wieloletni społecznik w innej gminie jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji na tak wysoką skalę. Cała oprawa zasługuje na największe brawa dla organizatorów i dumna jestem z sołtysa,bo widzę ile pracy cała rodzina włożyła. Ogromne gratulacje .

  • Super dożynki 🥰 jesteśmy zadowoleni że mamy takiego sołtysa 😊😊😊

    • Dożynki jak zawsze na najwyższym poziomie. W tym roku szczególnie. Jako mieszkaniec Imielna mogę podziwiac ilość pracy włożonej przez dziewczyny z koła, za przygotowanie jedzenia, występy, prowadzenie, czuwanie nad próbami. Masa pracy… Podziękowania dla Wszystkich.

Dodaj komentarz