Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Droga do Jaroszyna w październiku

Zbliża się termin zakończenia inwestycji związanej z przebudową drogi ze Słupcy do Jaroszyna.

– W październiku mają zakończyć się prace związane z przebudową drogi powiatowej łączącej Słupcę z Zagórowem. Według kierownika budowy – obecnie prace są na poziomie zaawansowania określonym na około 65 %.

Starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak i dyrektor PZD Michał Klotschke sprawdzili w środkę jak wygląda postęp robót.

Wykonanie nasypów, układanie kostki brukowej na chodniku, układanie krawężników i wpustów i inne prace które się obecnie toczą poprzedzają te, które najbardziej zadowolą kierowców – czyli położenie nowych nawierzchni jezdni.

Obecnie na drodze nie ma ruchu wahadłowego, należy jednak pamiętać że cały odcinek od Słupcy do Jaroszyna i w Lądzie przed mostem jest terenem budowy – należy zachować szczególną ostrożność.

Inwestycja prowadzona jest przez Powiat Słupecki dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Polski Ład. Koszt inwestycji to około 12 milionów złotych – informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe


Najnowsze komentarze
  • Mam pytanie jak można ścieżce riweriwom zrobić z kostki wszędzie na świecie robią z asfaltu szkoda gadać masakra jak jeździć np na rolkach po kostce skandalu

    • Tom: zdecydowana większość ścieżki rowerowej od Wierzbna do Jaroszyna będzie miała nawierzchnię asfaltową. Tylko na terenie zabudowanym przejdzie w kostkę, bo wtedy łatwiej wykonać np. przyłącze energetyczne nie niszcząc trwale nawierzchni

  • Przecież ścieżka rowerowa od Jaroszyna do Słupcy będzie asfaltowa No faktycznie z Jaroszyna do Ładu jest z kostki betonowej…. szkoda

Dodaj komentarz