Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Droga to nie tor wyścigowy”.1500 zł mandatu dla 31-latka ze Strzałkowa.

Kierowcy świadomie traktują drogę jak miejsce, gdzie można gonić czas lub nadrabiać kilometry. Niestety trzeba o tym definitywnie zapomnieć. Droga nie jest takim miejscem. Droga to nie tor wyścigowy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia pełniąc służbę na drodze dbają o to, aby było bezpiecznie. Jednak w dalszym ciągu spotykają się z kierowcami, którzy niestety mają sobie za nic przestrzeganie zasad w szczególności w zakresie ograniczenia prędkości.

A właśnie ten czynnik jest główną przyczyną generowania kolizji oraz wypadków na drodze. Każdy kierowca, który świadomie przekracza prędkość jest potencjalnym sprawcą tych zdarzeń. Droga to nie miejsca gdzie można gonić czas lub nadrabiać kilometry.

Do ujawnienie takiego kierowcy doszło 29 marca br. o godzinie 9:26 w miejscowości Psary Małe. Kierując Peugeotem 31-letni mieszkaniec Strzałkowa przekroczył dopuszczalną prędkość. Za ten pośpiech został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Należy dodać, że na tym odcinku drogi po zjeździe z wiaduktu jest umiejscowione przejście dla pieszych.

 

TEKST/FOTO: KPP Września


Najnowszy komentarz
  • Ojej, może gaz mu się zaciął albo wiózł mamie tabletki albo jakieś pampersy babci. A tak na poważnie to nie można dać np. 3 tysiaków ? Szkoda.

Dodaj komentarz