Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Droga w Mieczownicy oficjalnie oddana

Dziś miało miejsce oficjalne oddanie do użytku przebudowanej drogi w Mieczownicy w Gminie Ostrowite.

-Przebudowywany w ostatnich miesiącach odcinek drogi powiatowej w Mieczownicy przeszedł wszystkie odbiory techniczne i dziś (16.09.) został oficjalnie oddany do użytku.

Na długości 0,834 km ułożona została nowa bitumiczna warstwa ścieralna jezdni i powstał nowy chodnik. Dzięki inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego oraz komfort jazdy. Droga ma też zwiększoną nośność.

Całkowity koszt robót wyniósł 1 112 123,69 zł z czego 80% pochodziło z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (876 906,95 zł), a 20% z budżetu powiatu słupeckiego w kategorii kosztów kwalifikowanych tj. 219 226,74 plus koszty niekwalifikowane 15 990,00 zł w tym dofinansowanie Gminy Ostrowite w kwocie 141 130,04 zł.

Wykonawcą zadania była firma TRANSBRUK Marek Begier z Nekli, a inspektorem nadzoru firma AC Adam Chmielewski ze Słupcy- informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe


Najnowsze komentarze
 • Więcej Was tam nie było..? Ps. Administrator nie kasuj wiadomości.

 • Niedługo koniecznie trzeba będzie zmiany poszerzenia dróg bo tych cudakow jest coraz więcej. Kiedyś to wójt czy burmistrz otwierał albo ewentualnie dawał wywiad do gazety o przedsiewziecu a teraz tylko brakuje jeszcze zdjęć tych pozerów z rodzinami i ewentualnie inwentarzem…co to się porobiło z ludźmi 😂😂😂

 • Nie mogę zrozumieć! Mieszkańcy płacą podatki między innymi na drogi. Urzędnicy wybrani przez mieszkańców część biorą z tego jako wynagrodzenia, a część jako realizację celów za które mieszkańcy im płacą. Ci robią drogę za pieniądze mieszkańców zabierając z tego część dla siebie i cieszą się z tego jak to zrobią jakby to było niewykonalne. Małe tego obchodzą się z tym jakby zrobili to za swoje.

  • Nie wiem ile Pan płaci podatku, ale proszę wziąć pod uwagę, ile łącznie wpływa do budżetu powiatu słupeckiego i okolicznych gmin. Niestety, nie wystarczyłoby to nawet na jedną dziesiątą tych inwestycji drogowych, które teraz wykonujemy. Dzięki przekierowaniu funduszy centralnych z wielkich miast do Polski lokalnej możemy nadrabiać wieloletnie zapóźnienia. Pozdrawiam

   • A fundusz centralny to z nieba kapie czy też z naszych podatków

    • Z naszych, ale te nasze nie wystarczyłyby nawet na część inwestycji, które teraz prowadzimy. Po prostu: ten rząd daje więcej tym, którzy poprzednio mieli mniej. I między innymi dlatego jest tak atakowany przez tych, którzy tracą dotychczasowe przywileje

     • A dlaczego rząd Pisu robi tak mało dla niepełnosprawnych?

 • Pokora i umiar 🤔

 • Nie jestem wyborcą PIS ale cieszy, każdy kawałek nowej drogi i nie tylko. Wszędzie coś się dzieje. Dużo się dzieje.
  Poprzednicy z PSL nie potrafili wykorzystać rządowego wsparcia.
  Mimo, że byli u sterów w Warszawie nie potrafili czy nie chcieli
  W Słupcy burmistrz Pyrzyk z PSL – słabo, bardzo słabo. Nie ma wsparcia i mieć nie będzie.

  • Samymi drogami inwestorów się do powiatu nie sprowadzi

   • Ale bez dróg nie dojadą na pewno…

 • No szersze drogi trzeba budować bo się elyta nie mieści

Dodaj komentarz