Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Droga z Powidza do Przybrodzina będzie przebudowana

Kolejna umowa podpisana została w czwartek przez Powiatowy Zarząd Dróg Słomczycach. Dokument dotyczy przebudowy drogi z Powidza do Przybrodzina.

– W przypadku tej inwestycji połowa kosztów robót pokryta zostanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny finansowany pochodzi z pomocy Gminy Powidz dla Powiatu Słupeckiego, a całkowita wartość inwestycji wyniesie 6 121 768,45 zł.

Pracom podlegać będzie odcinek 2077 metrów, od powidzkiego rynku do zjazdu do plaży „wojskowej” w Przybrodzinie. W Powidzu prace obejmą również przebudowę kanalizacji deszczowej. Gmina Powidz przy tej okazji wymieni stare rury sieci wodociągowej na nowe.

Szerokość zasadnicza jezdni wynosić będzie 6 metrów. Granice pasa drogowego nie zmienią się. Istotnie poprawi się jakość i użyteczność odcinka dzięki dobudowie drogi dla pieszych i rowerów (dalej w stronę Przybrodzina) oraz wymianie nawierzchni chodników i jezdni (aktualnie w stanie katastrofalnym).

Znacznie poprawi się bezpieczeństwo uczestników ruchu pieszego, rowerowego i drogowego. Wykonawca ma 6 miesięcy na zakończenie robót. O utrudnieniach w ruchu będziemy informować po zatwierdzeniu przygotowanej przez Wykonawcę tymczasowej organizacji ruchu drogowego.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Jacek Majdecki z firmy EKO-BUD i Michał Klotschke, dyrektor PZD, ponadto wicestarosta Czesław Dykszak i wójt Gminy Powidz, Jakub Gwit – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *