Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dron będzie sprawdzał kominy w Strzałkowie

Szczegółowe kontrole posesji za pomocą drona na czwartkowej sesji zapowiedział wójt, Dariusz Grzywiński.

To kolejne działanie Gminy związane ze smogiem.

Jako, że zakup specjalistycznego sprzętu jest zbyt drogi jej władze zdecydowały się na wypożyczenie drona.

Zewnętrzna firma z Wrocławia zbadać ma dym z dziesięciu wskazanych przez Gminę posesji. Koszt takiej usługi wyniesie około 4000 zł.

Najnowsze komentarze
 • Niech sprawdzą ulicę paruszewską , właścicielkę sklepiku. Nie da się przejść pod wieczór od żółtego wstrętnego dymu , to samo facet na rogu leśnej i paruszewskiej. Często tam biegam , po prostu dusze się na tej ulicy.
  Ulicą Maja czy Sikorskiego już w ogóle nie da się biegać .

 • Problem dotyczy całego Strzalkowa a sprawdzone ma być tylko 10 posesji.

 • W Lądzie też nie można wytrzymać od tego żółtego śmierdzącego dymu. Nie idzie przejść z dzieckiem na spacer w dzień a również wieczorem i wcześnie rano. Konieczna wnikliwa obserwacja. Jest tu kilka właścicieli co trują notorycznie. Najprawdopodobniej jest to dym z plastiku i zużytych opon. Szczegółowa kontrola!!!

 • Bardzo dobry pomysł.

  1. Doprowadzono gaz ziemny do Strzałkowa. Jest alternatywa.
  2. W Strzałkowie wprowadzono monitoring poziomy pyłów PM10 i PM 2,5. Budowanie świadomości, że poziom zanieczyszczeń jest bardzo wysoki, Niejednokrotnie normy przekroczone o 400%
  3. Pojawiły się banery z hasłami “Nie truj” Budowa świadomości
  4. Możliwość dofinansowania zmiany systemów grzewczych. Działania ułatwiające zmianę sytuacji.
  5. Planowane kontrole specjalistycznym dronem – są możliwości, więc możemy zastanowić się na karami.
  6. Może warto różnicować poziom podatków lokalnych, znacząco drożej dla właścicieli ogrzewających budynki systemami nie spełniającymi określonych norm. Nie wszystkich jesteśmy w stanie sprawdzić i ukarać, ale możemy w ten sposób ułatwić podjęcie decyzji o zmianie systemów grzewczych, bo korzyści można łatwo oszacować
  7. Czekamy na kolejne kroki.

 • Problem dotyczy całego strzałkowa . Co daje sprawdzenie 10 budynków ?! Na Sikorskiego i na początku Ostrowskiej nie idzie wytrzymać wieczorami . Może gmina by się zajęła kotłowniami stawianymi na czarno z kominami na wysokości niecałe 5 m od ziemi .

 • Drony są ok. ale obniżcie ceny gazu i oleju opałowego a nikt nie będzie się pieprzył z jakimś dziadostwem, hallo mamy XXI wiek, a tu ciągle węgiel.

 • Ale po co dron w Strzałkowie? Wystarczy po 16.00 przejść się po Strzałkowie.Wszystko widać bez drona…Na Górnej wcale nie jest lepiej…A przy samej Gminie też nie ma czym oddychać…tacy ciekawi sąsiedzi…pali się wszystko…

 • Proponuję zacząć od ulicy 1 maja. Jest tu kilka rodzin, które notorycznie spalają śmieci. Strach z domu wyjść.

  • Popieram, tam jest jedna wielka spalarnia śmieci. W ogóle na tych starych osiedlach tak jest.

 • Już dwa lata temu byłem w Gminie ze skarga ,że na ul 1Maja w co drugim domu pali się plastik. Gmina nie zrobiła nic.Nie mają żadnej ekspertyzy z popiołu.Pracownicy Gminy zajmujący się tym aspektem kiwaja głowami że nie mają narzędzi i prawa żeby skontrolować ewentualnych trucicieli(a wystarczyloby przejść się w dniu zbiórki odpadów plastikowych i zapytać gdzie są folie i inne plastiki wezwać postraszyc pogrozic popatrzeć po kominach zaciągnąć się smrodem palonego plastiku)Panie Wójcie nie trzeba dronow tylko trzeba pogonić pracowników może zrobić popołudniowki i ruszyć w teren bo zza biurka to smogu nie zlikwidujecie.

  • Popieram. Ulicą 1 Maja w godzinach popołudniowych trudno przejść. Są rodziny , które notorycznie wypalają śmieci , czuć plastik w powietrzu. Panie Wójcie, ten problem istnieje wiele lat i nie widać jego końca. Chcielibyśmy , aby truciciele opamiętali się i przestali nas zatruwać. Przecież każdą ilość śmieci można oddać . Liczę na Naszą Władzę , że stosując odpowiednie narzędzia, pomoże nam w walce z ZATRUWACZAMI NASZEGO ŚRODOWISKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz