Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy nieustannie monitorują stany rzek na terenie Powiatu Słupeckiego. W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami powietrza prowadzone są działania rozpoznawcze, których celem jest bieżąca ocena sytuacji hydrologicznej oraz wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń.
Do monitoringu wykorzystywane są bezzałogowe statki powietrzne (BSP), które pozwalają na szybkie i dokładne sprawdzenie trudno dostępnych odcinków rzek oraz obszarów narażonych na zatory lodowe czy lokalne podtopienia.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Niskie temperatury sprzyjają tworzeniu się lodu na rzekach, stawach i zbiornikach wodnych. Pamiętajmy, że lód w takich miejscach nigdy nie jest bezpieczny. Wchodzenie na zamarznięte akweny grozi załamaniem lodu i bezpośrednim zagrożeniem życia.
Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo swoje i innych.
TEKST/FOTO: PSP Słupca/asp. Marcin Dominiak










