Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Drzwi Otwarte w ZSP Zagórów

Liceum ogólnokształcące, technikum i zasadnicza szkoła zawodowa- wszystko to ma w swojej ofercie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Podobnie jak pozostałe placówki z powiatu słupeckiego, szkoła otworzyła dziś swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie posiada ponad 50- letnią tradycję i jest największą placówką oświatową na terenie gminy Zagórów. Szkoła uczestniczy w wielu programach edukacyjnych oraz zapewnia atrakcyjne kierunki kształcenia, czego dowodem są licznie wykształceni absolwenci kontynuujący naukę w wybranych przez siebie uczelniach, dobra zdawalność egzaminów zewnętrznych oraz sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach.

Podczas dzisiejszych Dni Otwartych uczniowie przygotowali dla potencjalnych kandydatów do szkoły wiele atrakcji. Były wśród nich m.in.: eksperymenty chemiczne, pokaz pierwszej pomocy, występ szkolnego zespołu muzycznego oraz przedstawienie opowiadające w dość niecodzienny sposób o życiu szkoły. Uczennice pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego: Martę Szmyt i Katarzynę Szcześniak zapytaliśmy czym wg nich szkoła wyróżnia się na tle pozostałych.

 

Wśród wielu kierunków kształcenia, które oferuje szkoła znaleźć można m.in. liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym i przyrodniczym, technikum geodezji, technikum obsługi turystycznej oraz wielozawodową szkołę zawodową. Na tym jednak nie koniec, ponieważ szkoła prowadzi też różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne, jak chociażby koło informatyczne czy zajęcia strzeleckie. Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie internetowej www.zspzag.republika.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *