Dużo krzyku, mało gry, trzy punkty dla Polanina

2:1 na własnym boisku strzałkowski Polanin pokonał sąsiadującego z nim w tabeli Górnika Kłodawę. Mecz był wyjątkowo nerwowy.

W początkowych minutach na placu gry nie wiele się działo. Mimo tego pierwsza próba gości już w 8 minucie zakończyła się objęciem przez nich prowadzenia po strzale zza szesnastki. Od tego momentu Górnik zaczął ewidentnie grać na czas. Podstawa na boisku zawodników przyjezdnej drużyny ograniczyła się do posyłania długich piłek na połowę strzałkowian. Niestety gospodarze poziomem gry dostosowali się do rywali. Mało było składnych akcji i celnych podań, a spotkanie okazało się typowym meczem walki. W 22 minucie przy próbie przyjęcia piłki w polu karnym o mały włos gola nie zdobył Szymon Sobieraj. Dziesięć minut później silnie, ale prosto w bramkarza z dystansu strzelał Sebastian Jasiak. Tuż przed przerwą w 42 minucie po zagraniu ręką w polu karnym jednego z graczy z Kłodawy sędzia wskazał na wapno, a do wyrównania pewnym strzałem z rzutu karnego doprowadził Adrian Nadgrodkiewicz. Druga połowa rozgrywana była na podobnym poziomie. Gracze gości cały czas prowokowali rywali, a ci dali się wciągnąć w słowne przepychanki. Długo utrzymujący się remis sprawił, że gra się zaostrzyła. Polanin do końca walczył jednak o decydujące trafienie. Wreszcie w 85 minucie jedną z nielicznych udanych akcji zapoczątkował Adrian Nadgrodkiewicz, który zagrał idealną prostopadłą piłkę do Krystiana Pietrygi. Pietryga poszukał w polu karnym dopiero co wprowadzonego na plac gry Rafała Domagalskiego, a ten zdobył gola na 2:1. W ostatnich sekundach spotkania mógł także podwyższyć wynik, jednak nie trafił bramkę w sytuacji sam na sam. Podobnie jak Robert Królikowski, który po przebojowym rajdzie kopnął piłkę minimalnie obok słupka Górnika. Polanin wygrał i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli.

Pewne zwycięstwo nad Wilkami Wilczyn odniósł z kolei Hetman Orchowo, który wygrał po golach Mikołaja Plichty i Łuczaka. Jedynym punktem muszą się z kolei zadowolić piłkarze z Zagórowa. Gracze Roberta Sarnowskiego zremisowali w Krzymowie z miejscową Wartą 1:1 dzięki bramce Marcina Kaczorowskiego. Takim samym wynikiem zakończyły się derby A-klasy, w których Czarni Ostrowite podejmowali Orły z Huty Łukomskiej. Dla gospodarzy gola zdobył Andrzej Pająk. Z kolei dla gości trafił Krystian Nowak.