Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dwa lata ukrywał skradzioną koparko-ładowarkę

Policjanci z Wydziału Kryminalnego odzyskali skradzioną dwa lata temu w Słupcy koparko – ładowarkę. Zatrzymali również pasera, który ją nabył i ukrywał. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.

Pod koniec 2017 r. nieznany sprawca dokonał kradzieży koparko – ładowarki, która była wykorzystywana przy budowie jednej z dróg w Słupcy.

Właściciel pojazdu wycenił straty na 100.000 zł. W początkowej fazie prowadzonego przez słupecką policję postępowania nie udało się wskazać sprawcy przestępstwa, ani odzyskać sprzętu.

Nie zebrano dowodów, które mogłyby ukierunkować śledztwo i sprawa została umorzona. Umorzona, ale nie odłożona na półkę. Na początku bieżącego roku kryminalni ustalili, kto może się kryć za „zniknięciem” koparko – ładowarki. Funkcjonariusze dotarli do posesji w gminie Słupca, na terenie której maszyna była ukrywana.

Chwilę później zatrzymali mieszkańca Słupcy, który był zamieszany w sprawę. Przedstawiono mu zarzut paserstwa. Zgodnie z polskim prawem osoba, która rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Maszyna wkrótce zostanie oddana prawowitemu właścicielowi. Policjanci określają całą sprawę jako rozwojową.


Najnowsze komentarze
 • 7 przykazanie mówi, nie kradnij.

  • W czechach odnaleziono koprke po okolo 8 latach

 • Brawo dla Policji. Tak trzymać.

  • Panie RYCH wszędzie są kradzieże i nie tylko wśród Polaków i jak widzę czytam te wpisy ludzi to żal mi ich bo chyba wszystko to na własnej skórze doświadczyli.

 • Nigdy złodziejstwo sposród Polaków się nie wytępi. Gdyby wróciły dawne czasy i obcinano by dłonie … tylko wtedy może 20% Polaków było by zdolnych do pracy.

 • Brawo za udany odzysk
  Jeszcze powinni sie wziasc za tych co biora zaliczki na sprzet a potem znikają

 • Podobno w latach 90- tych za wskazanie złodzieja lub gdzie jest skradziony np samochód czy radio można było dostać mandat za “przeszkadzanie” w śledztwie, czy aby na pewno?

 • Chociaż raz się udało a ile takich spraw jest umorzonych

Dodaj komentarz