Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dwa medale Zuzanny Hierowskiej

Znaczące sukcesy w swojej piłkarskiej przygodzie osiągnęła ostatnio mieszkanka Strzałkowa. 

Piłkarka Medyka Konin zdobyła srebrny medal Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek młodszych w kategorii U-16. Finałowy turniej rozegrany został w Poddębicach. Koniński zespół ograł rywalki z Wrocławia 3:1 i Wałcz 1:0. W decydującym meczu Medyczki nieznacznie uległy SMS-owi Łódź 2:1 i zdobyły srebro.

-Mecze były ciężkie i wyczerpujące. Poziom w kobiecej piłce wzrasta i jest coraz ciężej gdziekolwiek się dostać, wiec byłyśmy zadowolone z w-ce mistrzostwa, choć płacz i żal po meczu był, ponieważ zagrałyśmy ten mecz najgorzej ze wszystkich spotkań.

W szatni było dość dużo strachu i zdenerwowania i to przeniosło się na boisko. Między innymi przez to mecz w naszym wykonaniu był słaby. Gdybyśmy zagrały tak jak inne mecze z pewnością mogłybyśmy wygrać te mistrzostwa- mówi Zuzanna Hierowska.

W miniony weekend udało się jej jednak sięgnąć po złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tym razem mieszkanka Strzałkowa grała w kadrze Wielkopolski. W turnieju wystąpiło 8 reprezentacji województw. Nasz ograła 5:0 Województwo Lubelskie, 1:0 Warmińsko-Mazurskie i 1:0 Śląskie. W finale zawodniczy z Wielkopolski okazały się lepsze od Województwa Łodzkiego zwyciężając po rzutach karnych 4:3. Gratulujemy!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz