Dwa razy 3:0

W odmiennych nastrojach po ostatnim siatkarskim weekendzie są drużyny seniorów z powiatu słupeckiego.

Przed własną publicznością słupecki SPS nie pozostawił złudzeń swoim rywalom ze Środy Wielkopolskiej nie dając ugrać im choćby seta. Niemała w tym zasługa nowego rozgrywającego słupeckiej drużyny Przemysława Lisieckiego z Wrześni, który zastąpił nieobecnego tego dnia Michała Torzewskiego. Dwa pierwsze sety to łatwa wygrana gospodarzy kolejno do 18 i 21. Prawdziwy opór goście stawili w trzeciej jak się później okazało decydującej partii, w której do końca walczyli o pozostanie w grze. Nieco ułatwili im to rywale, którzy seryjnie przestali zdobywać punkty. W porę jednak pozbawili ich nadziei na pozostanie w grze wgrywając na przewagi 26:24. W kolejnym meczu SPS zagra na wyjeździe z Jankowem Przygodzkim. Takim samym wynikiem, także na korzyść gospodarzy zakończyło się starcie Liskowiaka Lisków i Czarnych Ostrowite. W dwóch pierwszych setach Liskowiak okazał się minimalnie lepszy od zawodników Czarnych, by w trzecim postawić kropkę na „i” wygrywając do 19. To druga porażka z rzędu zespołu z Ostrowitego w rozgrywkach ligowych. Szansa na rehabilitację już w sobotę. Wtedy to w Słupcy Czarni zmierzą się z ekipą Salosu Ostrów Wielkopolski.