Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dwa zatrzymania narkotykowe w długi weekend

W trakcie długiego weekendu słupeccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie marihuanę. Dodatkowo, jeden z nich zajmował się również jej uprawą.

Najpierw w ręce funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wpadł 27- letni mieszkaniec gminy Słupca, który już wcześniej podejrzewany był o uprawianie konopi indyjskich innych niż włókniste. Mężczyznę ujęto  na miejscu uprawiania zakazanych  roślin podczas wykonywania przez niego prac związanych z pielęgnacją krzewów. Policjanci zabezpieczyli 9 roślin rosnących w donicach. Ponadto, podczas przeszukania znaleziono należący do niego susz roślinny marihuany. Sprawcę osadzono do czasu wyjaśnienia sprawy w policyjnej izbie zatrzymań. Przedstawiono mu zarzuty uprawy nielegalnych roślin oraz posiadania narkotyków, za co polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni później, podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu konińskiego. Zainteresowanie policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie jednego z podróżujących samochodem. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli zakazane środki i zatrzymali sprawcę do czasu wyjaśnienia sprawy.

FOTO: KP Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz