Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dwóch kierowców w szpitalu. Znamy okoliczności wypadku na autostradzie.

Dwie osoby ucierpiały w wyniku wypadku, do jakiego doszło we wtorek na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Borki w Powiecie Słupeckim.

Zgłoszenie o zdarzeniu odebrano o godzinie 15:13. Miało ono miejsce na pasie w kierunku Warszawy – W trakcie dojazdu SiS do zdarzenia strażacy otrzymali kolejne informacje, iż w jednym samochodzie jest osoba uwięziona, a z drugiego wycieka jakaś substancja.

Po dotarciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano trzy osoby biorące udział w zdarzeniu poza pojazdami w bezpiecznym miejscu. Strażacy udzieli wspólnie z zespołem ZRM pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym oraz dotarli do kart przewozowych substancji niebezpiecznych (odpady chemiczne do utylizacji), które znajdowały się na samochodzie bus.

Dalsze działania polegały na wyznaczyli strefę zagrożenia, zabezpieczeniu i obwałowaniu sorbentem wycieku z samochodu do czasu przybycia na miejsce Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z KM PSP w Koninie. Dalsze działania prowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Konina, która dokonała pomiarów oraz identyfikacji dokładnej substancji, które znajdowały się w samochodzie.

Działania strażaków trwały 4 godzin, ruch w pierwszej fazie działań na Autostradzie A2 był wstrzymany później odbywał się wahadłowo. Na miejscu zdarzenia pracowało dziesięć zastępów straży pożarnej z JRG Słupca, SGRChem-Eko Konin, OSP Słupca, OSP Strzałkowo – relacjonuje mł. bryg. Mariusz Pawela.

Dokładne przyczyny zdarzenia ustali policja.

 

FOTO: mł. bryg. Mariusz Pawela/ PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *