Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dwóch zwycięzców zawodów

Drużyny z Lądku i Wacławowa zdominowały Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze, które w sobotę odbyły się w Lądku. Do rywalizacji stanęło 19 ekip z terenu całej gminy.

Zawody zostały rozegrane wg regulaminu Zawodów Sportowo- Pożarniczych OSP „na mokro” oraz regulaminu MDP-CTIF w konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Wśród drużyn młodzieżowych bezkonkurencyjne okazały się ekipy z Lądku, które zwyciężyły zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Drugie miejsce wśród chłopców zajęła drużyna z Ciążenia, a trzecie z Ratynia. W grupie dziewcząt na drugim miejscu uplasował się Sługocin, a podium zamknął zespół Lądek 2. Rywalizacja seniorów to z kolei dominacja Wacławowa. W grupie A- mężczyzn, reprezentanci tej miejscowości zajęli pierwsze i czwarte miejsce, a pomiędzy nimi znalazły się dwie ekipy z Lądku. W grupie C- kobiet, do której zgłosiły się dwie drużyny, również triumfowały panie z Wacławowa, pokonując zespół z Samarzewa.

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności, obejrzało je około 500 osób. Komisję sędziowską stanowili strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy oraz przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu gminy Lądek. Sędzią głównym zawodów był kpt. Piotr Łukaszyk.

Fot. OSP Lądek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *