Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dwupoziomowy parking zamiast byłego Grodziska?

Temat słupeckiego rynku był kilkakrotnie poruszany podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Wśród pomysłów na jego zagospodarowanie najbardziej interesującym okazała się być inicjatywa jednego z radnych.

Głos w sprawie słupeckiej starówki pod koniec sesji zabrał radny Józef Graczyk, który od razu podkreślił, że cieszy się z faktu, że rynek zaczyna wyglądać tak jak zawsze o tym marzył. Jako przykład podał otwarcie nowej lodziarni i sklepu rybnego, które cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców i nie tylko. Radny pytał również, kto jest właścicielem niezagospodarowanej działki na rogu, przy wspomnianej lodziarni. Jego zdaniem to idealna lokalizacja na stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli usiąść i odpocząć. Niestety jak się szybko okazało ten grunt należy prywatnego właściciela. Największe poruszenie wywołała jednak wypowiedź radnego Graczyka dotycząca budynku po byłej restauracji Grodzisko.

 

 

Radny szybko uzyskał odpowiedź, że właścicielem budynku jest Gminna Spółdzielnia. Zaproponował też, żeby miasto w przyszłości wykupiło nieruchomość i w zupełnie inny sposób zagospodarowało miejsce, w którym się znajduje. Jako jeden z przykładów podał wyburzenie budynku i budowę w jego miejsce dwupoziomowego parkingu. -Ja wiem, że to są ogromne pieniądze, ale może można by poszukać inwestora, który przywróci nam ten rynek taki, jakim on ma być- podsumował radny, dodając, że podobne działanie było możliwe w przypadku słupeckiej drogerii Rossmann.


Najnowsze komentarze
  • Ale jaja, wizytówką Słupcy będzie piętrowy parking w centrum, czyli w rynku. Kojarzy mi się to z fragmentem filmu Barei „Poszukiwany poszukiwana”, gdzie zamiast jeziora powstaną spółdzielcze punktowce. Parking tak, owszem, czemu nie, ale podziemny.

  • Głupi pomysł, mam nadzieje ze nie będzie on zrealizowany!!

  • Zamiast tego parkingu zrobiłabym w tym budynku małe centrum handlowe z 5 sklepów.No bo pomyślmy w Słupcy nie idzie kupić jakiś dobrych markowych ciuchów, duża część osób jeździ z tego powodu do centrum handlowych do Konina czyli,, Ferio” do Poznania,,Malta”.takie sklepy jak np,Sinsay, H&M,Cropp, Daichman, Reserved.

    • Daichmann., C&A lub H&M jak najbardziej, Sex Shop również by się przydał, kupowanie w internecie nie zawsze jest dobre, jestem zwolennikiem obejrzenia, sprawdzenia towaru na miejscu.

      • na wsi takie markowe sklepy ???? marzenia ściętej głowy….

Dodaj komentarz