Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dziękując za kanonizację

Koncertem w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczczono wczoraj w Strzałkowie kanonizację świętego Jana Pawła II. Chętnych chcących podziękować Papieżowi Polakowi za jego pontyfikat nie brakowało, a sala Gminnego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi.

Spotkanie przygotowane przez uczniów i nauczycieli z ZSP Strzałkowo było znakomitą okazją, by przypomnieć sylwetkę Jana Pawła II, pochylić się jeszcze raz nad jego życiem, nauczaniem oraz testamentem duchowym jaki nam pozostawił.
W związku z tym, że Papież bardzo kochał sztukę, nie mogło tego wieczoru zabraknąć również muzyki i teatru. W programie znalazły się więc m.in. występy młodych wokalistów, dzieci z parafialnej scholi czy słupeckiego Chóru Kanon. Uczniowie ZSP wystawili też fragment dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę pt. „Przed sklepem jubilera”.
W sentymentalną podróż przybyłych zabrał z kolei ks. Józef Warczak. Proboszcz strzałkowskiej parafii opowiedział o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II i wrażeniach jakie one na nim wywarły. Dodatkiem do opowieści były także zdjęcia dokumentujące te ważne chwile.
Organizatorzy wśród wielu duchowych przeżyć nie zapomnieli również o czymś dla ciała. Każdy mógł spróbować bowiem pysznych kremówek, które nowy święty często wspominał, zwłaszcza podczas pielgrzymek do Polski. Ciastka przygotowane zostały przez uczniów klasy gastronomicznej ZSP w Strzałkowie.
Na zakończenie rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny poświęcony pamięci Papieża Jana Pawła II. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Hyżak, druga była Aleksandra Matysiak a trzecie miejsce przypadło Aleksandrze i Julii Szymfeld. W grupie gimnazjalistów triumfowała Małgorzata Wawrzon, tuż za nią uplasowała się Kaja Kolasińska, a podium zamknęła Aleksandra Ogrodnik. W ostatniej, najstarszej kategorii jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Zdobyli je: Ewelina Przybyła i Patryk Kędziora, zaś trzecie miejsce przypadło Hubertowi Synosiowi. Zwycięzcom gratulujemy!
Koncert odbył się pod honorowym patronatem wójta gminy Strzałkowo- Dariusza Grzywińskiego i proboszcza parafii w Strzałkowie- ks. Józefa Warczaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *