Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dzień Dziecka i Sportu w Trąbczynie

1 czerwca w szkole w Trąbczynie odbył się Szkolny Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka.

-Tegoroczne zmagania sportowe koordynował zespół nauczycieli w składzie: Justyna Ościsłowska, Michał Rek, Bartłomiej Zywert. Święto sportu zainaugurowano rozgrzewką na szkolnym boisku. Następnie wszyscy uczniowie rywalizowali w indywidualnych konkurencjach tj. biegu na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłką lekarską oraz rzutach do kosza.

Ponadto młodzi sportowcy zmierzyli się m.in. w turnieju „dwa ognie”, oraz meczach piłki nożnej i siatkówki. Każda klasa spróbowała swoich sił w kilku dyscyplinach. Najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni medalami. Wybrano także „Najbardziej Usportowioną Klasę”, którą została Klasa II. W nagrodę wręczono pamiątkowy puchar i dyplom, a wszyscy drugoklasiści otrzymali oceny celujące z wychowania fizycznego.

Oprócz zmagań sportowych uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych przez Małgorzatę Kin. Zadaniem uczestników było wykonanie w wyznaczonych grupach plakatów o tematyce prozdrowotnej i profilaktycznej. Najlepsze prace zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórowie.

Wszyscy świetnie bawili się też podczas aerobiku pod okiem Justyny Ościsłowskiej. W przerwach między rywalizacją sportową uczniowie mogli pokrzepić siły posiłkiem i napojami przygotowanymi przez Radę Rodziców. To był bardzo aktywny i wesoły dzień!- czytamy w relacji organizatorów.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz