Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dzień Kosmosu w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie

21 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kosmosu, którego celem jest upamiętnienie wydarzeń związanych z rozwojem badań przestrzeni kosmicznej. Dzień ten jest też okazją do promowania w społeczeństwie nauki o przestrzeni kosmicznej.

-Kosmos to niezwykłe miejsce, które odsłania swoje piękno i tajemnice dzięki teleskopom kosmicznym Hubllea i Webba.

Z inicjatywy Joanny Parus iKatarzyny Kulterman uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie włączyli się w obchody tego święta.

Na lekcjach plastyki stworzono wieloformatowe prace plastyczne, ukazujące malarską wizję naszego Układu Słonecznego. Na zajęciach techniki w zespołach budowano przestrzenne formy statków kosmicznych.

Wystawa prac zaprosiła całą społeczność szkoły w „kosmiczną podróż” i przy okazji pozwoliła utrwalić tym młodszym i tym starszym nazwy planet Układu Słonecznego.

Zwieńczeniem Dnia Kosmosu były zajęcia przeprowadzone przez uczniów klasy VI, na których przybliżona została sylwetka astronoma Mikołaja Kopernika – patrona roku 2023. Prezentację o życiu i działalności naukowej naszego rodaka obejrzały klasy I – V. Po niej uczniowie otrzymali kolorowanki z wizerunkiem Kopernika oraz krzyżówki. Wśród tych, którzy najlepiej ją rozwiązali, rozlosowano słodką paczkę.

Ten dzień pozwolił dzieciom przypomnieć fakt, że jesteśmy maleńką cząstką fascynującej i nadal tajemniczej przestrzeni, jaką jest kosmos-czytamy w informacji szkoły.

 

 

FOTO: SP Trąbczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *