Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Dzień Niepodległości w Drążnej

W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyły się obchody Dnia Niepodległości.

Dzień Niepodległości uświetniły bardzo różnorodne i ciekawe występy artystyczne uczniów szkoły – od tańca z barwami narodowymi, przez pieśni patriotyczne, po spektakl teatralny oparty na historii młodych powstańców styczniowych z Trzemeszna.

Podczas uroczystości zaprezentowały się również dzieci i młodzież scholi z Młodojewa z patriotycznym repertuarem. Brawurowe i wzruszające występy artystów poruszyły zgromadzoną publiczność -goście śpiewali pieśni z artystami, równie często pojawiały się też łzy wzruszenia, ale przede wszystkim nagradzali artystów gromkimi brawami i słowami uznania.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali również laureaci konkursów realizowanych w szkole przez działające w Drążnej Stowarzyszenie „Bądźmy Razem”. Konkurs fotograficzny „Niepodległa Polska” i konkurs historyczny – „Droga do wolności” realizowane były przy wsparciu finansowym Gminy Słupca w ramach Wsparcia realizacji zadań publicznych Gminy Słupca na rok 2018.

W konkursie historycznym nagrodzeni zostali: Klaudia Sikorska, Paulina Piotrowska i Dominik Czerniejewski, a wyróżnione zostały Julia Gorzelańczyk i Oliwia Wyrzykiewicz.

Z kolei konkursie fotograficznym nagrody otrzymali: Zuzanna Kukulska, Krzysztof Szrama, Anna Majdecka i Marcin Majdecki. Goście uroczystości mogli podziwiać także pokonkursową wystawę fotograficzną zgłoszonych prac.

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem dla wszystkich zebranych.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz