Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Dzień z życia strażaka

Na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy pracę strażaków poznawała Urszula Ostrowska, która podczas XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wylicytowała dzień spędzony wśród pełniących służbę w jednostce.

Zwyciężczyni licytacji urodziła się w Płocku, następnie przeniosła się do Szczecina, a obecnie jest mieszkanką Goliny w powiecie konińskim. Od ponad dwóch lat jest członkiem klubu motocyklowego WFM Słupca. Inspiracją do jazdy na motorze był jej mąż, który opłacił kurs prawa jazdy, a następnie kupił motor. W dzieciństwie Urszula Ostrowska należała do grupy harcerzy, która utrzymywała stały kontakt z członkami OSP. Od zawsze ciekawił ja zawód strażaka i chcąc zobaczyć jak wygląda on od kuchni postanowiła poprzez udział w licytacji zapoznać się ze specyfiką tej służby.

Podczas pobytu laureatka nagrody miała okazję brać udział w ćwiczeniach zmiany służbowej na jeziorze słupeckim, wyjechać alarmowo oraz przećwiczyć rozwinięcie bojowe z samochodu GCBA 5/32 na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Poznała również parametry samochodu-drabiny SHD-23 oraz innego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu tutejszej jednostki. Pobyt zakończył się wspólnym obiadem oraz zdjęciem ze strażakami.

TEKST/FOTO: mł. bryg. Dariusz Różański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *