Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Edek, nie jesteś sam!

Słoneczna pogoda, przyjazna atmosfera i ogromne zainteresowanie ,a w dwóch słowach udana impreza. Tak wyglądał dzisiejszy mecz charytatywny w Strzałkowie przygotowany specjalnie dla Edwarda Hierowskiego.

Przed rozpoczęciem meczu medalami ufundowanymi przez wójta gminy Strzałkowo Dariusza Grzywińskiego, a także pucharem Koninskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej uhonorowano zwycięzców tegorocznej ligi juniorów starszych UKS Hagard Strzałkowo. Następnie na boisko wybiegły drużyny Polanina Strzałkowo i Polanina 1999, by zmierzyć się w meczu poświęconemu Edkowi Hierowskiemu. Były lekkoatleta, piłkarz i siatkarz od kilku lat boryka się z chorobą. Na pomysł organizacji meczu wpadł jego brat Piotr, a wszystko po to by docenić jego osiągnięcia sportowe, a przy tym dzięki ludziom dobrej woli zebrać fundusze na niezbędne leczenie.

Mecz był również okazją do ponownego spotkania się dawnych piłkarzy Polanina. Ci obecni pojedynek potraktowali bardzo poważnie nie stosując żadnej taryfy ulgowej wobec swoich rywali. Polanin 1999 nie pozostał im dłużny, a świadczyć może o tym chociażby prawdopodobnie złamany nos bramkarza Szymona Szymańskiego, który nadział się na jednego z rywali po przebojowym rajdzie z piłką. Ostatecznie po trzech bramkach Przemysława Kuzaka, dwóch Jakuba Jóźwiaka, a także trafieniach Piotra Rejera, Mariusza Jędrzajczaka i Pawła Jędrzejewskiego Polanin wygrał 8:2. Gole dla Polanina 1999 zdobywali Wojciech Maciaszczyk i Zuzanna Hierowska. Po meczu rozmawialiśmy z Piotrem Hierowskim.

 

 

Swoją obecnością imprezę uświetnili także Małgorzata Sobańska, wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski w biegu na 3,5 i 10 km, a także Adam Kaczor jeden z pierwszych trenerów braci Hierowskich. Nie zabrakło także Zbigniewa Cichowlasa prezesa klubu Orkan Września, znanego biegacza Henkryka Czerniaka z żoną oraz kolegów Edka z dziedziny wterynarii. Spore zainteresowanie wzbudziły również pomeczowe licytacje z których dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację Edwarda Hierowskiego. Udało się zebrać około 7 000 zł. W imieniu organizatorów wszystkim zaanagażowanym w dzisiejszą imprezę serdecznie dziękujmy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *