Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Edek” oficjalnie dołączył do jednostki

To było wielkie święto dla druhów z Cienina Kościelnego. Podczas obchodów Dnia Strażaka jednostce oficjalnie przekazano nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Obchody Dnia Strażaka w Cieninie Kościelnym rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą w intencji strażaków odprawił ks. Marian Skibiński. Następnie, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, poświęcił nowy wóz, a wójt Grażyna Kazuś dokonała symbolicznego wręczenia kluczyków kierowcy. W ten sposób samochód, który do jednostki trafił kila miesięcy temu, został oficjalnie przekazany. Nadano mu także imię „Edek” na cześć prezesa OSP w Cieninie Kościelnym, Edwarda Adamskiego. – Jest to uhonorowanie jego działalności i zaangażowania na rzecz tej jednostki i społeczności. Prezesi dążą do tego, żeby ich jednostki piękniały, rozwijały się i tak też się stało w Cieninie Kościelnym – mówiła Grażyna Kazuś. Samochód ratowniczo – gaśniczy marki Ford z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody typu kontener został zakupiony przez samorząd gminy Słupca za prawie 180 tys. zł. Sporą część, bo aż 136 tys. zł stanowiło dofinansowanie z „Programu Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkopolsce na lata 2012-2020”. Ze środków własnych gmina Słupca wydała około 40 tys. zł.

Po przekazaniu i poświęceniu samochodu strażacy i zaproszeni goście przeszli do remizy, gdzie wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia. Złote medale otrzymali: Seweryn Młodożeniec i Józef Świątek, srebrne: Mirosław Woźniak, Sławomir Koszarek, Marek Kusiołek i Kazimierz Śmiechowki, a brązowe: Grzegorz Adamski, Stanisław Drobnica, Franciszek Kujawa, Jacek Kanafa i Bogdan Orzechowski. Stosowne podziękowania za pozyskanie nowego samochodu trafiły też do wójt Grażyny Kazuś i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Kopczyńskiego.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz