Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Efektywny trening podstawą sukcesu”

Szkoleniowiec seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego Marcin Woźniak doskonalił swoje umiejętności na konferencji trenerów w Warszawie. Ta była zaś okazją do spotkania czołowych postaci polskiej piłki nożnej. 

Konferencja o nazwie „Efektywny trening podstawą sukcesu” została zorganizowana przez Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej w Hotelu Boss w Warszawie. Swoją wiedzę wszystkim przybyłym przekazywali  między innymi selekcjoner Reprezentacji Polski Adam Nawałka, czy też Waldemar Fornalik, Jan Urban, Maciej Skorża, a także znany wszystkim doskonale z piłkarskich boisk Jacek Bąk. Program konferencji był ciekawy i zróżnicowany. Omawiano na niej między innymi organizację pracy na przykładzie klubów ekstraklasy oraz zakres wiedzy psychologicznej, jaka jest użyteczna w codziennej pracy trenera. Szczegółowo nakreślono też profil nowoczesnego szkoleniowca, a ponadto analizowano przykładowy mikrocykl treningowy Ruchu Chorzów w okresie startowym sezonu 2011/2012.

Oprócz tego każdy z uczestników mógł porozmawiać z wykładowcami i zadać im indywidualnie pytania po zakończeniu każdego wystąpienia. Trener Woźniak był jedną z najaktywniejszych osób w tej części spotkania. -Zadałem trzy pierwsze pytania Nawałce i Fornalikowi, a jak skończył Engel to prowadzący od razu przyszedł do mnie z mikrofonem , abym zaczął. Pytałem Nawałkę jaką rolę przywiązuje do samodoskonalenia czy stara się być autorytetem dla zawodników i jak istotny jest dla niego rozwój indywidualny zawodników. Fornalika z kolei o to, jak zaczyna konstruowanie treningów , w czym widzi największe możliwości rozwoju taktyki i co znaczy wypowiedziane kiedyś przez niego „Ja po prostu uczę moich piłkarzy grać w piłkę”. Wykład Jerzego Engela podsumowałem i spytałem czy się ze mną zgadza-opowiada Woźniak.

Z całej konferencji słupecki trener wyjechał bardzo zadowolony. -Na pewno warto brać udział w takich inicjatywach zarówno dla wiedzy i doświadczenia, ale również dla poznania osobowości trenerów, cech charakteru i tego co ich prowadzi do sukcesów. Z ostatniej konferencji jestem niezwykle zadowolony, trzech byłych selekcjonerów jeden po drugim czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem choć poznałem już wszystkich. Wspaniale było ich porównać- mówi Marcin Woźniak.

Na tym jednak nie koniec. W planach ma on już kolejne tego typu działania.-Chciałbym jako obserwator wziąć udział w kursie dla trenerów UEFA Pro , gdzie szkolą się między innymi Mariusz Rumak, Marcin Dorna czy Dariusz Dudek. Na razie mi odmówiono, ale nie składam broni– zapewnia słupecki trener.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *