Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Egzotyczna podróż z piekła do nieba

Marek Pindral był pierwszym po wakacyjnej przerwie gościem sekcji geograficzno – krajoznawczej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podróżnik gościł już w Strzałkowie dwukrotnie opowiadając wcześniej o Omanie i Chinach. Tym razem jego wykład nosił tytuł „PIEKŁO, ZIEMIA, NIEBO – Kamboża, Laos, Tajlandia”. Prowadzący starał się każdy z tych egzotycznych krajów przedstawić ukazując różne jego aspekty, zarówno pozytywne jak i negatywne.

Marek Pindral mówił m.in. o horrorze jaki mieszkańcy Kambożdży przeżyli w czasie reżimu Czerwonych Khmerów i panującej tam biedzie przekonując jednocześnie, że nigdzie na świecie nie spotkał tak serdecznych i uśmiechniętych ludzi jak w tym kraju.

Z wieloma problemami boryka się również Laos – jedno z najsłabiej rozwiniętych państw Azji.  Z kolei sąsiadująca z nim Tajlandia dzięki turystyce uznawana jest za swego rodzaju raj na ziemi z dobrze rozwiniętą infrastrukturą i bazą hotelową.

Podczas wykładu nie brakowało również ciekawostek dotyczących zwyczajów panujących we wspomnianych krajach, występującej tam przyrody i jedzenia, którego Marek Pindral jest wielkim zwolennikiem.

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz