Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ekonomik mistrzem

W rozgrywanych dziś na Orliku Mistrzostwach Powiatu słupeckiego w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych pewnie triumfowała drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych, która o tytuł w ostatnim spotkaniu biła się z Liceum Ogólnokształcącym.

Do zawodów przystąpiły cztery drużyny, które rozgrywały swoje mecze każdy z każdym w wymiarze czasowym 2x 10 minut. Niespodzianką była nieobecność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie. Już w pierwszym meczu falstart zaliczyła ekipa z Zagórowa, która łatwo została ograna przez Ekonomik.

Drużyna Henryka Wyszyńskiego była głównym pretendentem do tytułu, a oprócz niej najgroźniejszy był skład słupeckiego LO. Jak się okazało w przedostatnim meczu imprezy dwie ekipy stanęły naprzeciwko siebie w starciu, w którym stawką był tytuł. Niedoceniane liceum, jako pierwsze objęło prowadzenie, które chwilę później podwyższyło za sprawą dwóch goli Łukasza Jaszczaka. Przez moment wszyscy wyczuwali sensację, jednak po kilku niewykorzystanych okazjach Ekonomik zdobył gola kontaktowego, chwilę potem wyrównał, a ostatecznie odskoczył na dwubrakowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Tytuł okazał się zarazem prezentem dla jednego z zawodników, Olka Stawskiego, który dziś obchodzi swoje urodziny. Na drugim miejscu uplasowało się LO, a Zagórów ogrywając w ostatnim spotkaniu Zawodówkę znalazł się na trzeciej pozycji.

Wyniki
ZSE Słupca-ZSP Zagórów 5:0 (2:0)
Michał Lorencki, Piotr Witowski, Kamil Jóźwiak, Piotr Piguła, Piotr Piguła

LO Słupca ZSZ Słupca 2:1 (1:0)
Eryk Nowak, Wojciech Drozd, Łukasz Szygenda

ZSE Słupca-ZSZ Słupca 1:0 (0:0)
Michał Lorencki

LO Słupca-ZSP Zagórów 2:0 (1:0)
Bramka samobójcza, Eryk Kamiński
ż.k. Eryk Nowak

LO Słupca-ZSE Słupca 2:4 (2:1)
Łukasz Jaszczak, Łukasz Jaszczak, Piotr Witowski, Michał Lorencki, Piotr Witowski, Kuba Grzelak

ZSP Zagórów-ZSZ Słupca 4:1
Aleksander Ślebioda, Krystian Herian, Krystian Herian, Łukasz Kotuński Krystian Herian
Tabela
1.ZSE Słupca 9 10-2
2.LO Słupca 6 6-5
3.ZSP Zagórów 4-8
4.ZSZ Słupca 1-7

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *