Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Elektrownia atomowa ma powstać niedaleko Słupcy

W Pątnowie ma powstać elektrownia atomowa. Dziś podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

Dokument parafowali przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Energii Korei oraz polskie firmy energetyczne ZE PAK i PGE, Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP).  Jego celem jest opracowanie planu budowy elektrowni jądrowej w oparciu o technologię APR1400.

– W szczególności strony zamierzają wykonać wstępne analizy warunków geotechnicznych, sejsmicznych i środowiskowych, opracują szacunkowy budżet dla prac przygotowawczych, etapu budowy oraz etapu produkcji wraz z proponowanym modelem finasowania projektu, jak również stworzą wariantowy harmonogram realizacji projektu wraz ze zdefiniowaniem kluczowych etapów wpływających na potencjalną realizację projektu.

Strony zamierzają przygotować wstępny plan rozwoju elektrowni jądrowej w lokalizacji Pątnów do końca 2022 r- informuje Polsat News.

 

FOTO: Poglądowe

17 odpowiedzi

  1. Nie wiem z czego się tak cieszycie… Kolejny punkt do ataku… Powidz… Konspol… A teraz elektrownia atomowa…

    1. Nie wiedziałem że z pontonowa jest bliżej do Słupcy niż do Konin ….a co do ataków na cele to nie tylko Powidz bo nie daleko idzie jamał kolejny to rorociag przyjaźni i jeszcze są inne zeczy ale to już poszukajcie sami 😁😁😁😁😁

  2. Do czasu jak ta elektrownia atomowa powstanie Putin zdąży umrzeć wraz z Kaczyńskimi Tuskami i kilkoma nierobami w rządzie. Kiełbasa wyborcza. Po 30 latach się obudzili i już to robią. Do tego wszystkiego rękę przykłada SASIN. Przecież to oksymoron

    1. Przypomnę,że miliardy na atom już polska wydała, nigdy nie przyniosło to złotówki zwrotu i kw prądu. Kolejne rządy od komuny zamiatały temat pod dywan i kradly fundusze na rozwój tej dziedziny. Podobnie jest z polską agencja kosmiczna …

  3. To jest zgarnianie kasy z rynku. Stawiają atomówkę a zablokowali Wiatraki. Solorz postawił panele wielkość w Mwatach a Kowalski z dachu nie może dostać ostatnio zgody na przyłącze 10kW,autostrada kulczykówyej najdroższa, zarobki pod psem a wy cieszycie się ze bedzie. Jankesi będą pilnować polskich niewolników w imię demokracji.

  4. Niejaki, Pan Grad budowal elektrownię atomową co z tego wynikło, za te pieniądze, wybudował dom takich mamy fachowców Tuska.

  5. Twoja Slupca jak zawsze bije pianę i broni Ideologii ZSL. No i co, że powstanie? Mogły powstać 10 lat temu biogazownie, ale lokalni celebryci blokowali…. To teraz powstanie atom proste.

  6. Zaglada naszego krajobrazu . Mamy kopalnie która osusza grunty jeziora , alektrownie które zanieczyszczaja powietrze, obecnie panele słoneczne które niszczą nasz krajobraz a wy się cieszycie z elektrowni atomowej . Dlaczego warszawka nie wybuduje u siebie tylko jak najdalej od swoich domów ? . Kto na to pozwala ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *