Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Eleni zaśpiewała w Kowalewie Opactwie

Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Eleni został zorganizowany w Kowalewie Opactwie w Gminie Słupca.

-W zimowej scenerii, bożonarodzeniowej dekoracji, dobiegło końca spotkanie kolędowe, jak nazwała zapowiadany koncert sama Eleni. Cudowna, pełna ciepła i niezwykle skromna wokalistka o głosie anioła…Nikt nie musi jej przedstawiać.Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo małym podziękowaniem dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w trwający projekt Kowalewo – Pomaga, a także dla tych, którzy ofiarowali swoją modlitwę, czy pomoc w ramach akcji Tak nie Wiele.

Projekt Kowalewo-Pomaga trwa od 28 lutego, kiedy to Pan Zbyszek przyszedł do mnie i powiedział: „Na granicy czekają ludzie i szukają transportu, aby dostać się do Polski…” To był impuls…. Tak rozpoczęliśmy naszą pomoc, z której tutaj na miejscu w Kowalewie skorzystało 109 osób. Następnie rozpoczęliśmy pomoc kierowaną do Ukrainy.

Chcę teraz podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w nasz program. – pierwszymi, którzy pośpieszyli z pomocą byli uczniowie naszej szkoły – Strażacy naszej Gminy… Projekt rozwinął się i włączyli się inni. Dziękuję P. dr Łukaszowi za pomoc z Hiszpanii, P. Januszowi z Portugalii, Marcusowi z Niemiec, Damianowi i fundacji Go Fund, Eli z Wiednia, Darkowi, Arturowi i tym wszystkim, którzy jakąkolwiek pomoc ofiarowali. Dziękuję za przekazane kartony, użyczone auta.”

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w duchu Bożego Narodzenia. Podziękowania dla OSP Kowalewo Opactwo i OSP Wola Koszucka – Parcele za czuwanie nad bezpieczeństwem- podsumował ks. proboszcz, Andrzej Jaczewski.

 

 

FOTO: Parafia Rzymskokatolicka pw św. Ap. Piotra i Pawła Kowalewo – Opactwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *