Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Emocje do samego końca. Witowski ratuje punkt dla Polanina.

Pierwszą stratę punktów w tym sezonie V Ligi na swoim koncie zapisali seniorzy Polanina Strzałkowo. Gracze Jakuba Dębowskiego zremisowali z Avią Kamionki 1:1.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy odważnie ruszyli na swoich przeciwników. Dobra gra w pressingu sprawiła, że szybko osiągnęli optyczną przewagę.

Już na początku dobrą sytuację do objęcia prowadzenia miał Radosław Trubyła, którego strzał obronił bramkarz. Goście szybko jednak poprawili swoją grę przez co mecz się wyrównał. Również oni byli bliscy objęcia prowadzenia jednak dwukrotnie sytuacyjnie świetnie bronił Maciej Przygoda. W pierwszej połowie po składnych akcjach niecelnie uderzali jeszcze Trybuła i Oskar Pietrzak.

Po zmianie stron również widoczna była przewaga gospodarzy. Najlepszą okazję do jej udokumentowania miał Michał Lorencki, który po minięciu dwóch rywali uderzył zza szesnastki. Piłka zmierzająca w okienko bramki odbiła się jednak o słupek. Kilka minut później nad bramką strzelał Łukasz Michalak.

Pierwsza okazja na zdobycie gola w drugiej połowie rywali z Kamionek mogła zakończyć się sukcesem. Piłka posłana nad bramkarzem Polanina odbiła się jednak o poprzeczkę.  Przyjezdni mecz kończyli w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla swojego zawodnika.

Grając przewadze strzałkowianie mieli problem ze sforsowaniem szczelnej obrony cofniętych pod własną bramkę rywali. Choć ci, akcji mieli jak na lekarstwo, to w jednej z ostatnich zdobyli gola na 0:1 strzałem zza pola karnego. Wcześniej niepewnie z bramki wyszedł Przygoda, co dało okazję do finalizacji akcji.

Kiedy Avia poczuła się bardzo pewnie, w jednej z ostatnich akcji meczu remis uratował Piotr Witowski. Wykorzystując podanie Aleksandra Stawskiego ustalił wynik spotkania na 1:1.

Za tydzień na wyjeździe Polanin zagra z Przemysławem Poznań.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *