Emocje w końcówkach

Tym razem w sobotę rywalizowali zawodnicy w II Strzałkowskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej. Niemal wszystkie spotkania były bardzo wyrównane, a o ostatecznym wyniku decydowały ich końcowe minuty.

Do bardzo wyrównanych należał pierwszy mecz kolejki pomiędzy Familiadą, a Cudami Natury. Obie drużyny mogły narzekać na brak skuteczności, jednak  bardziej zawodnicy drugiego zespołu. Tuż przed przerwą za sprawą trafienia Adriana Kaźmierczaka Cuda Wyszły na prowadzenie. Kiedy w drugiej połowie momentami rysowała się ich boiskowa przewaga Familiada wyrównała. Mimo nerwowej końcówki mecz zakończył się podziałem punktów.

Taki sam rezultat padł w drugim spotkaniu pomiędzy ekipami z Młodojewa i Cienina Kościelnego. Fanatycy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w drugiej połowie po ich świetnej zespołowej akcji Rafał Budziak trafił w słupek. Nie wykorzystali oni także rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza UTH Kamila Tucholskiego. Fanatycy zdobyty punkt zawdzięczają także swojemu debiutującemu w rozgrywkach ligowych bramkarzowi Mariuszowi Jareckiemu, który kilka razy ratował ich przed startą gola.

Jedynie trzecie spotkanie zakończyło się pewną wygraną Przem Budu nad Strażakiem Drążna. Hat tricka w tym meczu skompletował Borys Michalak. Wynik mógł być wyższy, jednak w drugiej połowie przedłużanego rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Staszak. Zwycięstwo dało drużynie z Cienina awans na fotel lidera II ligi.

W ostatnim spotkaniu rozgrywający swój pierwszy mecz w tym sezonie zespół Janków Sierakowo musiał uznać wyższość Stolarzy, którzy dzięki dwóm bramkom Łukasza Mikołajczyka i jednej grającego z kontuzją Patryka Grodzkiego wygrali 1:3. Tak wygląda „TOP 3” drugiej kolejki II Ligi. Za tydzień obie ligi pauzują, a rozgrywki powrócą 30 listopada.