Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Emocjonujące Grand Prix

 

Wojciech Dahlke z Budzyńskiego Klubu Sportowego „Kłos” wygrał Grand Prix XIV Międzynarodowych Zawodów Konnych CSN Zagórów 2014. Konkurs trzymał w napięciu do samego końca, a o zwycięstwie zadecydowały zaledwie dwie sekundy.

Konkurs klasy CC o puchar wicepremiera Janusza Piechocińskiego, był zwieńczeniem trzydniowej imprezy na hipodromie w Kościołkowie, koło Zagórowa. Jak przystało na Grand Prix zawodów, emocji nie brakowało. Dodatkowo, dramaturgii rywalizacji dodała ulewa, która w trakcie pierwszej części konkursu przeszła nad parkurem, utrudniając zawodnikom jazdę. W ciężkich warunkach bez żadnej zrzutki przejechało osiem par, awansując tym samym do finałowej rozgrywki.

Tam najwięcej zamieszania wprowadziła młoda zawodniczka, Gabriela Biedka na koniu Wers, która długo prowadziła, wyprzedzając dużo bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali. Zwycięstwo w ostatnim przejeździe odebrał jej jednak Wojciech Dahlke z Budzyńskiego Klubu Sportowego „Kłos”, na koniu Cancan.

 

 

Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Biedka, a na trzecim Krzysztof Tarasek na koniu Brando du Rouet. Zwycięzca konkursu otrzymał główną nagrodę w wysokości 6 tys. zł oraz puchar wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który wręczył mu wicemarszałek Sejmu RP, poseł Eugeniusz Grzeszczak.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *