Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ewa Woydyłło Osiatyńska w Słupcy

W środowe popołudnie słupecką bibliotekę odwiedziła Ewa Woydyłło Osiatyńską.

-Psycholożka, specjalistka terapii uzależnień, autorka wielu publikacji, w których m.in. uczy nas, jak pełniej żyć, uczynić nasze życie szczęśliwszym i jak poradzić sobie z demonami, które czasami nas dopadają. Przez wiele lat zajmowała się problematyką uzależnień i pracą z osobami uzależnionymi, głównie z uzależnionymi od alkoholu. W swojej pracy pomogła tysiącom kobiet.

Pomimo pięknej wiosennej aury sala naszej biblioteki była wypełniona po brzegi. Spotkanie przyciągnęło bardzo wielu miłośników książek i wiernych słuchaczy pani Ewy Woydyłło.

Ewa Woydyłło zaprosiła publiczność do uważnej, czułej i jednocześnie konkretnej i energetyzującej podróży w głąb siebie w poszukiwaniu poczucia własnej wartości. Zaczęła spotkanie od krótkiej psychozabawy. Mówiła, że „z poczuciem wartości jest tak, że siebie przyjmujemy, ale z pewnymi zastrzeżeniami, czyli gdy nad sobą popracujemy… Poczucie wartości jest bardzo poważnym i dojrzałym rodzajem wewnętrznego doświadczenia. Mówiąc w skrócie, zasada pozytywnych wzmocnień polega na tym, że jak jesteś dobrze oceniany, to czujesz się dobrze i chcesz robić dobrze. Dlatego powinno się doceniać w wychowaniu to, co dziecko robi dobrze”.

O poczucie własnej wartości warto zabiegać, dlatego że zapewnia człowiekowi spokój wewnętrzny. Trzeba akcentować to, co dziecko robi dobrze. Chwalić, gdy potrafi włożyć w coś wysiłek, staranie. Nagradzać za działanie, a nie na przykład za piękne oczy, włosy, w ogóle za wygląd. Pani Ewa Woydyłło przestrzegała też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i zapewniała, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Podczas wykładu publiczność miała możliwość zadawania pytań. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka, aby zamienić słówko z gościem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf. Jeszcze raz dziękujemy pani Ewie za ten wspaniały wieczór.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier-czytamy na stornie słupeckiej biblioteki.

 

 

FOTO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

 

Zapraszają na spotkanie z Marcinem Mellerem

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *