Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ewakuacja w strzałkowskiej mleczarni 

Wieczorem 22 października do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wycieku gazu ziemnego w strzałkowskiej mleczarni. 

Do zdarzenia natychmiast wysłane zostały jednostki straży pożarnych z całego powiatu słupeckiego. Przybyli na miejsce strażacy próbowali zapobiec dalszemu wyciekowi gazu ziemnego. Niestety doszło także do pożaru w jednej z hal mleczarni. Na dodatek podczas działań gaśniczych prądem porażeni zostali ratownicy. Na szczęście były to kolejne ćwiczenia mające na celu wypracowanie nawyków postępowania w przypadku wystąpienia rzeczywistego zagrożenia. Miały one wskazać nowe potencjalne niebezpieczeństwa do jakich może dojść na terenie powiatu słupeckiego mówi komendant PSP w Słupcy Sławomir Kaczorkiewicz.

 

 

O ćwiczeniach powiadomiony był wcześniej jedynie prezes mleczarni, starosta słupecki i część osób z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Do końca jednak nie były znane wszystkie elementy scenariusza, dlatego strażacy musieli wykazać się profesjonalizmem. Manewry zakończyły się sukcesem.W sumie w ćwiczeniach razem ze wszystkim służbami wzięło udział około 110 osób.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz