Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ewakuowali obóz harcerski

Sporo pracy tej nocy mieli strażacy z naszego regionu. Jedną z akcji była ewakuacja obozu harcerskiego w Gminie Ostrowite.

Wszystko przez silne burze jakie przeszły przez nasz region. Strażacy z PSP w Słupcy, a także OSP Ostrowite, OSP Kosewo, OSP Słupca i OSP Piotrowice udali się do miejscowości Kierz.

 

 

Tam miała miejsce ewakuacja 67 uczestników obozu harcerskiego. Jak udało nam się dowiedzieć akcja przebiegła bardzo sprawnie. Zarówno organiztorzy obozu, jak i władze gminy na bieżąco śledzili komunikaty pogodowe.

Kiedy sytuacja się pogorszyła oprócz strażaków około godziny 23:30 na miejsce zadysponowano autokar. Część obozowiczów trafiła do Świetlicy w Naprusewie, a część do Domu Parafialnego w Giewartowie.

Gmina zapewniła obozowiczom prowiant i będzie sprawowała nad nimi opiekę aż do momentu poprawy sytuacji pogodowej.

 

 

FOTO: OSP Kosewo/OSP Piotrowice


Najnowsze komentarze
  • ot mi harcerze?, trzeba było ich ewakuować ,a gdzie hart ?duma harcerza splamiona,mięczaki

  • Duma? A gdyby przygniotło nas drzewo to nasza duma nie została by splamiona, a życie to już nie jest ważne? Czy duma powinna przysłaniać nam oczy? A co z rodziną? Zginąć i nie zważać na to jak się później sprawy potoczą? Dla dumy. No tak. Jak Pan by zareagował w takiej sytuacji? Gdyby się Pan wcielił w rolę np.14-letniego harcerza z kochająca go rodziną i przyjaciółmi? Czy zginąłby Pan dla dumy? Proszę to rozważyć a odpowiedź zostawić dla siebie.

Dodaj komentarz