Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ewakuowali obóz harcerski. Na szczęście tylko na próbę.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Ostrowitem, wspólnie z przedstawicielami innych służb, między innymi Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Straży Leśnej prowadziła działania związane z bezpieczeństwem wypoczywających na obozie dzieci i młodzieży.

Współpracują z opiekunami obozów, przestrzegają dzieci przed nierozmyślnym działaniem i dają wskazówki jak się zachować w sytuacjach zagrożenia. Mundurowi przygotowali ostatnio próbną ewakuację obozu harcerskiego, który został zorganizowany w miejscowości Kierz gm. Ostrowite przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski.

Oprócz udzielania wskazówek, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, policjanci promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kampanię ”Dopalacze niszczą życie”.

Ważne jest, aby przebywający na obozach harcerze mieli zapewniony bezpieczny wypoczynek i znali procedury postępowania związane z możliwością wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń np. pogodowych, czy przestępstw i wykroczeń popełnianych na szkodę uczestników. Policjanci, strażacy i straż leśna sprawdzali między innymi zabezpieczenie miejsc noclegowych, drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, a także prawidłowe działanie środków łączności.

Policjanci rozmawiali z obozowiczami na temat zasad wypoczynku nad wodą i na terenach leśnych, tłumaczyli również jak należy się zachowywać w sytuacjach kryzysowych, przestrzegali przed eksperymentowaniem z używkami zwłaszcza narkotykami i dopalaczami.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *